Alesh

Jaká jsou nejlepší lahvová piva?

Dlouhodobě kupuji Pilsner Urquell a tak přemýšlím, jestli třeba neexistuje nějaké lahvové, běžně dostupné pivo, lepší nebo stejně dobré jako ta Plzeň. Před časem jsem zaslechl, že snad v nějakém hodnocení byla Plzeň až třetí a snad vyhrál Bernard, ale víc nevím. Zkoušel jsem hledal na netu a nic jsem pořádně nenašel. Nějaký tip na kvalitní dobré pivo?

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Každý má jinou chuť , někdo má rád víc hořké pivo ,někdo méně hořké atd , ale Plzeň je fakt jedinečná , když mám možnost výběru tak si dám Plzeň, jinak potom Gambrinus – a to nejsem z Plzně , a ten zmíněný Bernard je dobrý ale od Plzně má jinačí chuť ,
Hodnocení piv dělá pár alkoholiků a nevěnoval bych tomu nějakou pozornost ,
každý je zvyklý na to své .

Další odpovědi
zjentek

Jaká? No v hnědé lahvi přeci!

hapiky

Na lahvovém ani tak moc nezáleží, ale u čepovaného ano. Celově nejlepší pivo je to, na kterém si pochutnám a které už otestovali chuťové buňky.

da ny

Jedno z nejlepších a nejzdravějších už konzunujete :)
Ochutnejte, vyzkoušejte, prost řídejte. Vašer Chuťové pohárky napoví…
Chuťově mi kdysi vyhovoval občas Gambrinus.

https://www.ber­nard.cz/cs/pi­vo/sortiment/lah­vove-pivo/4.shtml
Oceňenému pivu z ČB (viz. odkaz), jsem nikdy na chuť nepřišla… :/ „Kroužek“ mi také „nejede“.
Nyní si tu a tam dám jen sklenku nealko : http://www.bi­rell.cz/

Kvalitní (zdravější) pivo má být více hořké a ve své kyselosti přibližovat k zásadě. :)

Brblal

Já si občas koupím Staropramen Sládkova limonáda, sice to není pivo, ale je to chuťově zajímavé…
(www.sladkovali­monada.cz)

zjentek

Hm, sladový nápoj Malz z Lidla taky není špatný, 9.90 kaček, chutově velmi zajímavé…
https://untap­pd.com/b/lidl-stiftung-malz/1237448

Brblal

OK, díky za info, koupím obojí (sládkovu limonádu i ten Malz a porovnám chuti, objem, cenu…).