jaká je ze zákona výpovědní lhůta v pracovním poměru? 2 nebo 3 měsíce?

Nejlepší odpověď
panenka

Výpovědní lhůta je 2 kalendářní měsíce a počítá se od prvního dne kalendářního měsíce, který následuje po obdržení písemné výpovědi druhou smluvní stranou.

Další odpovědi
standa

…ještě bych dodal, že výpovědní doba musí být STEJNÁ jak pro zaměstnavatele, tak i pro zaměstnance a musí být NEJMÉNĚ 2 měsíce.

Pokud se smluvní strany dohodnou, tak si mohou v pracovní smlouvě dohodnout i tříměsíční výpovědní dobu…, znám takových případů dost.

§ 51/1 zákoníku práce
(…)Výpovědní doba musí být stejná pro zaměstnavatele i zaměstnance a činí nejméně 2 měsíce.