Kric.ouwner

Jaký pracovní poměr je nejvhodnější pro zaměstnavatele ???

Pro firmu která má v průměru 30 zaměstnanců , když je možnost vzít někoho na DPP , DPČ , HPP .????

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nejjednodušší je pro zaměstnavatele švarcsystem protože stačí jenom vypsat objednávku a zapaltit fakturu.

HPP je nejnáročnějíš, protože musí zaměstnance přihlásit na zdravotní pojišťovně, na sociálce, dělat přehledy, dělat zaměstnanci daňová přiznání, a ještě se určitě něco najde.

DPP je taky více méně bez práce, ale musí se pak dělat nějaká srážka daně a plus nějaký papír k tomu

DPČ je už náročnějš´í tam se platí pojištění.

quentos

neopomíjejme ale. že švarcsystém je od počátku letošního roku trestný (a na hraně zákona byl ostatně vždy). Zaměstnavateli hrozí až milionová pokuta.