DIH

výpovědní lhůta

výpovědní lhůta je 2 nebo 3 měsíce.? Dá se nějak obejít.?

Nejlepší odpověď
marci1

Výpovědní lhůta jsou 2 měsíce. Nevím, co myslíte „nějak obejít“, ale můžete se s zaměstnavatelem dohodnout na ukončení pracovní poměru dohodou v kratším termínu. Pokud s tím bude souhlasit.

Další odpovědi
rigormortis

dva měsíce je výpovědní lhůta.
Obejít se dá tím, že jednoduše nebudete chodit do práce (pokud jste zaměstnanec), ale zůstane to v zápočťáku.
Pokud jste zaměstnavatel, sepište dohodu o ukončení pracovního poměru třeba hned následující den a dejte to podepsat zaměstnanci jako normální formalitu při ukončení pracovního poměru (možná si nevšimne rozdílu mezi výpovědí a ukončení pracovního poměru)…výpověď se nemusí podepisovat, ta se jednoduše předloží a potom běží zákonem daná lhůta.

anonym

Výpovědní lhůta je 2 měsíce a začíná Ti běžet od 1. dne měsíce následujícího po dni, v němž podáváš výpověď.
To znamená, že když podáš výpověď zítra (12.7.2013, tak výpovědní lhůta začíná dnem 1.8. a končí dnem 30.9. 2013).