Kaisho

Výpovědní lhůta

Dobrý den.

Chci ke dni 23.10.2012 zrušit pracovní poměr ve zkušební době. Musím pak čekat dva měsíce, od 1.11.2012, než bych mohl nastoupit do jiné práce nebo mohu nastoupit ihned do další práce???

Jak by to bylo s výpovědní lhůtou,kdyby zrušil pracovní poměr ve zkušební době zaměstnavatel???

Děkuji

Nejlepší odpověď
mojitek

Dobrý den,je to jak píše česílko- pokud jste ve zkuš.době,tak můžete odejít třeba z minuty na minutu.Nastoupit můžete okamžitě nebo jak uznáte za vhodné.V každém případě ukončení prac.poměru mezi Vámi a zaměstnavatelem potvrďte písemně.A ať Vám radši napíše reference pokud to půjde
Doplňuji:
oprava-ne česílko,ale Drap

Další odpovědi
Drap

Pokud odejdeš ve zkušební lhůtě, můžeš nastoupit druhý den do nového zaměstnání. Na nic nemusíš čekat ani ty, ani zaměstnavatel

anonym

Zkušební doba je „zkušební“ pro obě strany. Ve zkušební době mohou obě strany ukončit pracovní poměr bez uvádění důvodů, proč se tak stalo. Je slušností zaměstnavateli oznámit, že chcete skončit k 23.10. a případně se dohodnout na dalších podrobnostech.
Jak uvádí drap, do dalšího zaměstnání můžete nastoupit hned další den po skončení takovéhoto pracovního poměru.