Monyszek

Musí se dodržet dvouměsíční výpovědní lhůta?

Když dotyčná osoba nechodila delší dobu do práce, protože byla na neschopence a nyní jí bude neschopenka končit a chtěla by ona osoba dát výpověď z důvodu jiné nabídky práce, může být výpověď dohodou nebo se musí postupovat klasicky s dvouměsíční výpovědní lhůtou..?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pokud se obě strany dohodnou, tak může pracovní poměr skončit dohodou. Právě proto se to ukončení dohodou tak jmenuje.

Další odpovědi
ivzez

„Výpověď dohodou“ neexistuje.
Buď půjde o dobrovolnou (ani jedna strana nesmí druhou stranu k dohodě nutit) oboustrannou dohodu nebo musí dát výpověď.

Dohoda i výpověď musí být písemná.
Pro případ, že by nové zaměstnání nevyšlo (skončilo ve zkušební době),
doporučuji do písemné dohody (případně do výpovědi)
uvést vážný důvod podle zákona o zaměstnanosti.

Pokud by se pak musel/a evidovat na ÚP,
nekrátila by se podpora.

Bobina12

Dobrý den zajímalo by mě, když bude zaměstnavatel trvat na dvouměsíční výpovědní lhůtě,jestli jí můžu odmarodit,nebo jestli to musím odchodit do zaměstnání.