Thor841

Musim dodrzet dvoumesicni vypovedni lhutu?

Zdravim. Prosim o radu. Existuje nejaka klicka nebo neco jineho, abych nemusel drzet dvou. lhutu? Zamestnavatel mi brani a mam mnohem lepsi nabidku.

Dekuji za radu

Nejlepší odpověď
arygnoc

ak vám zamestnávateľ neumožní odísť dohodou, dvojmesačnú lehotu MUSÍTE dodržať.

inak (ak by ste napr. prestal do pôvodnej práce chodiť a nastúpil do novej) by vás mohol žalovať zamestnávateľ žalovať za spôsobnú škodu (a tá mu vznikne, keď do práce nenastúpite, už napr. na strate vami vyprodukovanej práce) a to s vám môže poriadne predražiť.

ak má o vás nový zamestnávateľ záujem, situáciu pochopí a počká – ani pre vás nie je dobrá vizitka prestať do starej práce chodiť a nastúpiť do novej, lebo čo keď sa nový zamestnávateľ zamyslí a povie si „však to môže urobiť aj mne“ a na hodinu vás vyhodí (a ste bez starej i novej práce).

;-Q

ps:
zákony chránia nie iba zamestnancov, ale i zamestnávateľov.
ale od toho zákony sú.

Další odpovědi
gecco

Klička???
Zkus se se zaměstnavatelem domluvit – a jinak prostě smlouvu dodrž…
Smlouva je smlouva – kdyby hledal kličky zaměstnavatel – to by ses štětil, viď??

Hykam

rigormortis: to bych nedoporučoval, zaměstnavatel po něm může chtít nahradit škodu (ušlý zisk).

Pokud se se zaměstnavatelem nedohodneš, nezbyde, než dodržet smlouvu. Pokud o tebe budoucí zaměstnavatel stojí, počká, až budeš volný.

rigormortis

Prostě tam nechoď? Nikdo tě nutit nemůže, jediné co, tak přijdeš odovolenou.

anonym

Lepší je se snádněji domluvit se zaměstnavatelem a to dohodou,pokud nebude souhlasit,tak máš smůlu.

Pepa25

Tato otázka se tu řeší poměrně často, odkazuju na svoje přechozí odpovědi, např.:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-nejrychleji-ukoncit-pracovni-pomer
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-to-udelat-pri-prechodu-z-jednoho-zamestnani-do-druheho