Stingo

Jak to udělat při přechodu z jednoho zaměstnání do druhého?

Když chci například skončit a hledám si novou práci a teď si ji najdu, ale můj současný zaměstnavatel nebude souhlasit s tím, abych odešla hned a nebude mi chtít dát zápočtový list? Jak jste toto řešili přechod z jednoho zaměstnání do druhého?
Doplňuji:
Ale já nechci dávat výpověď, dokud nemám jisté nové místo. Výpovědní doba je dva měsíce a nevím, kdo na mě bude tak dlouho čekat…

Nejlepší odpověď
gecco

Obvyklá výpovědní lhůta je dvouměsíční – a je to všeobecně známo…
Netuším, o jakou se ucházíš pracovní pozici – ale rozumný zaměstnavatel rozhodně nebude protestovat, pokud se budeš k minulému chovat korektně a podle zákona – nemyslíš?

Další odpovědi
Emefej

Dej písemnou výpověď. Jde o jednostranný právní akt, na jehož základě pracovní poměr skončí, při splnění podmínek platné výpovědi, uplynutím výpovědní doby, nezávisle na vůli druhého účastníka pracovního poměru. Po uplynutí výpovědní doby tě prostě pustit musí.

alexandra

Tady je opravdu těžká odpověď.Pokud si najdeš nové zaměstnání,tak zjisti,jak dlouho by na tebe počkali,a za tu dobu musíš přesvědčit svého nynějšího zaměstnavatele,aby netrval na dvouměsíční lhůtě a pustil tě dřív.Jinak to nejde.

Drap

To si musíš rozmyslet sám. Musíš chápat i potřeby zaměstnavatele. Tebe taky nemůže propustit z hodiny na hodinu bez vážných důvodů. Pokud jsi dobrý, tak v novém zaměstnání na tebe počkají i ty dva měsíce.

pusinka50

Nedávno jsem se tu ptala prakticky na totéž:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakym-zpusobem-odejit-ze-zamestnani-bez-
vypovedni-lhuty-nejedna-se-o-me

Zbývá podat „Dohodu o rozvázání pracovního poměru“, kde bude datum podání Dohody a datum ukončení pracovního poměru. Vzory jsou na internetu.
Před tím se ale rozumně domluvit se zaměstnavatelem, jestli by s Dohodou souhlasil a ke kterému datu po jejím podání by tě propustil. Čili jestli by ti nedělal problémy a netrval na 2 měsíční výpovědní lhůtě, která vzniká automaticky při výpovědi.

Doplňuji:
Opravuji odkaz:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakym-zpusobem-odejit-ze-zamestnani-bez-vypovedni-lhuty-nejedna-se-o-me

Pepa25

  1. jednám s potenciálním zaměstnavatelem. Kromě očekávaného platu sdělím i od kdy budu volný (buď už jsem ve výpovědní době, nebo vím, že mi zaměstnavatel nebude dělat problémy; v jiném případě od začátku na rovinu říkám, že budu volný po konci výpovědní doby)
  2. dostanu od nového potvrzení o přijetí, tedy akceptaci tvých podmínek, hlavně za kolik a od kdy (ideálně písemně – viz příloha)
  3. dám výpověď nebo podepíšu dohodu u stávajícího

Vážený pane …,
chtěli bychom touto cestou vyjádřit a stvrdit náš zájem o uzavření pracovního poměru, a to za následujících podmínek:
Pozice : …
Pracovní smlouva : na dobu neurčitou se zkušební dobou 3 měsíce
Datum nástupu : dle dohody (nejpozději 1.X.201X)
Pracoviště : …
Hrubá měsíční mzda : XX.000,–Kč
Benefity: …

ivzez

Potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list)
je zaměstnavatel povinen vystavit v poslední den pracovního poměru.
Dokud zaměstnání trvá, nemůže (nesmí) Vám je vystavit.

Nechcete-li dávat výpověď, než si najdete nové zaměstnání,
musíte nového zaměstnavatele přesvědčit, aby na Vás počkal.

Nebo původního zaměstnavatele přesvědčit, aby přistoupil
na dohodu o rozvázání pracovního poměru.

Podle mých zkušeností je snazší přesvědčit nového zaměstnavatele,
obzvláště, když mu nabídnete, že pro něj v průběhu výpovědní doby
budete pracovat ve svém volném čase na dohodu (zaměstnavatel
tak získá více času Vás poznat).

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.