TTTAnakinTTT

Jak nejrychleji ukončit pracovní poměr?

Dobrý den, jsem nyní zaměstnány pracovní agenturou, která mě dočasně přidělila do práce v jiné firmě. V pracovní smlouvě mám uvedeny tyto možnosti zrušení pracovní smlouvy z mé strany:

  1. výpověď s 2 měsíční lhůtou
  2. ukončení pracovního poměru dohodou obou stran
  3. ukončení prac. poměru ve zkušební době

Nyní již nejsem ve zkušební době a potřebuji co nejrychleji ukončit prac. poměr, podal jsem tedy žádost o ukončení prac. poměru dohodou. Zaměstnanci té prac. agentury ji odeslali vedení s tím, že lhůta jsou 2 týdny a odpověď o souhlasu či nesouhlasu s mou žádostí má přijít někdy v rozmezí těch 2 týdnů.

Dnes je předposlední den a pořád prý žádná reakce od vedení prac. agentury. Poraďte mi prosím jaké mám teď možnosti. Nechci tam jít „naslepo“. Máte s podobnou situací někdo zkušenosti? Děkuji
Doplňuji:
Jde mi spíše o toto: pokud se rozhodnu nechat se vyhodit – prostě nebudu chodit do práce, mají na mě nějakou např. finanční páku? Např. může mě daná pracovní agentura či firma do které jsem dočasně přidělen nějak přinutit abych do práce chodil? Děkuji

Nejlepší odpověď
cukrar

Jedině dle bodu

  1. ukončení pracovního poměru dohodou obou stran

a jednáním uspíšit reakci. Nikoliv čekat, ale dostat se až k tomu člověku co rozhodne.

Doplňuji:

po doplnění:

nikdo vás nemůže nutit chodit do práce, ale může to být kvalifikováno různě, porušení pracovní kázně, dokonce i úhradu škody, zapříčiněnou Vaší nepřítomností na pracovišti.

Další odpovědi
Pepa25

Osobně bych podal výpověď a zároveň požádal o zrušení dohodou co nejdříve. Dohodě nemusí vyhovět a pokud jsem to dobře pochopil, tak jsi už možná jeden měsíc ztratil (lhůta počíná běžet vždy od 1. dne kalendářního měsíce). Takže teď bych za nimi šel rovnou s návrhem na konkrétní smysluplný termín (netuším, co máš za práci a jak je to s náhradou / zastoupením, ale třeba ke konci tohoto měsíce?).
Doplňuji:
„nechat se vyhodit“ – to jsme tu už několikrát řešili a pokud vím, tak to nikdo nedoporučoval …

tony2412

Jak?Fakt rychlý to je když příjdeš do práce nametenej 3 promile alkoholu v krvi a pošleš šéfa do (_!_) a nebo hodně efektní je ho pozvracet,a jseš propuštěnej na hodinu,to ti zaručuju!!!