verenk@email

Chtěla bych se zeptat zda zaměstnavatel musí zaplatit minimální mzdu za odpracované 3 hodiny denně

6 hodin za týden a 27 hodin za měsíc

Nejlepší odpověď
Pepa25

Minimální mzda se samozřejmě úměrně krátí: základní sazba (17400 měsíčně nebo 103,80 na hodinu) platí pro pracovní dobu 40 hodin v týdnu.

Při daném úvazku máte nárok na minimální mzdu cca 2600 až 2800 Kč za měsíc (záleží, jak přesně máte pracovní dobu definovanou, protože 6 hodin týdně neodpovídá 27 hodin za měsíc).

Zdroj: https://www.me­sec.cz/clanky/krat­si-pracovni-uvazek-a-minimalni-mzda-jak-se-dopocitat/

da ny

Nejasné údaje.
Vy nepracujete 3h denně, ale Váš pracovní den, je v délce 3h.
Pokud odpracujete 6h/týdně (pravděpodobně pracujete 2 dny v týdnu, po 3h).
Pokud má měsíc 20 pracovních dnů, jste na 24h/měs.
Když má měsíc 21 až 23 pracovních dní, můžete se dostat na oněch 27h/měs., případně na 30 h. To v závislosti na tom, které dny v týdnu pracujete a jak vycházejí v kalendáři.
Minimální, hrubá mzda se bude navyšovat.
Rozhodující je hodinová mzda, kterou máte uvedenou v pracovní dohodě/smlouvě. Může být vyšší, než minimální mzda.
Například za úklidové práce, bývá „standard „, alespoň 20 – 150 Kč na hodinu.
V poslanecké sněmovně v Praze (a nejen tam), má paní, za úklid 45 – 50 tisíc měsíčně (40 h týdně). 😉