Avatar uživatele
Registrovaný

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zdali mi může dát zaměstnavatel výpověď, když jsem ve zkušební době a mam nemocenskou?

jsem ve skusební dobe ktera mi koncí 8.9.2010 bohuzel jsem si pretrhala vazy v kotniku tak marodim muzu dostat vypoved ve zkusebni dobe a protahuje se mi zkusebni doba o to co budu marodit. Bohuzel v nemoci budu pokracovat nadale behem toho jsem zjistila ze jsem tehotna a budu mit rizikove tehotenstvi. Jak se muze muj zametnavatel zachovat predem dekuji za odpoved Lopatova
Doplňuji:
Jeste bych potrebovala vedet zdali kdyz dostanu 15 dnem nemoci vypoved a ma neschopnost bude dale trvat jen se zmenenou diagnozou na rizikove tehotenství zdali se musim jit nahlasit nekam na nejaky urad a zadat o nemocenske davky nebo me bude automaticky vyplacet socialka i presto ze nebudu v pracovní pomeru? dekuji petra

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

1. o dobu nemoci se automaticky prodlužuje zkušební doba
(§ 35/2 zákoníku práce)

2. během prvních 14 dnů nemoci s vámi zaměstnavatel nemůže skončit pracovní poměr ve zkušební době
(§ 66/1)

3. přestože jste těhotná, tak vám zaměstnavatel může dát výpověď ve zkušební době, a to počínaje 15.dnem této nemoci.

Na druhou stranu, nic dramatického by se nemělo stát, protože v době rizikového těhotenství budete pobírat nemocenské dávky (a to, že případně budete mít skončený pracovní poměr ve zkušební době, nemá na poskytování nemocenské žádný vliv).

Pokud se vám podaří nastoupit na ´mateřskou´ nejdéle do 180 dní ode skončení prac.poměru (což by snad mělo vyjít), tak budete moci od 6.-8. týdne před plánovaným porodem začít čerpat PPM. Pokud by to nemělo vyjít, tak ode dne porodu budete čerpat rodičovský příspěvek...
Doplňuji:
Pokud bude během vaší nemoci ukončen pracovní poměr (ve zkušební době), tak Vy se o nic starat nemusíte, protože veškeré oznamovací povinnosti vůči sociálce bude mít i nadále bývalý zaměstnavatel. Sociálka vám nemocenskou bude posílat na účet ´automaticky´.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Pokud máte zkušební dobu zapsanou ve smlouvě, může vás propustit bez udání důvodu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

verka

Ještě k otázce. Doba zkušební se vám sice prodlouží o nemocenskou, ale pořád vás zaměstnavatel může propustit.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.