Jenda1992

Může přijít „kontrola během pracovní neschopnosti“ v den propuštění po hospitalizaci z nemocnice do domácího léčení?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zdali může přijít kontrola(zaměs­tnavatel)v den propuštění po hospitalizaci z nemocnice do domácího léčení? Případně, existuje nějaký časový limit během kterého se musím dostat z nemocnice(nap­ř.Praha) domů?(cca 120km). Ptám se, protože jsem přijel z Prahy a ještě v den propuštění z nemocnice jsem našel ve schránce záznam o proběhlé kontrole v mé nepřítomnosti v den mého propuštění z nemocnice čas proběhlé kontroly mi odmítli po telefonu sdělit, že mám zaslat na email nějaké moje odůvodnění.

Nejlepší odpověď
briketka10

Ano, po tom zaslaném e-mailu bude chtít předložit
např. jízdenku z vlaku, nebo autobusu, jestli jsi jel
autem to nevím, jak se dokazuje, nejsem řidič.

Proč odmítli říci čas proběhlé kontroly nevím.

Další odpovědi
mojitek

Zdravím. No přjít může,ale i kdyby Vás doma nezastihli,tak dostanete do schránky lístek o tom že Vás nezastihli a bla bla.Ale samozřejmě v tomto případě se obhájíte-byl jsem na cestě xxx km odtud sem ,atd.Já taky dostal jednou lístek,ale jelikož jsem byl u jiného MUDr na vyšetření,tak to dopadlo dobře a nebyl problém.

Ivzez : kontrola může chodit do 22.h

gecco

Ano – může…
´Zdokumentuj´ svou cestu (použité dopravní prostředky a časy) a pošli ten mail…
😉

ivzez

Také bych doporučila to řešit s ošetřujícím lékařem.
Propuštění z nemocnice sice můžete doložit kopií propouštěcí zprávy,
ale podle mne do ní kromě ošetřujícího lékaře nic není.
___

OSSZ zřejmě o hospitalizaci nevěděla.
Mohlo by stačit potvrzení, že jste byl od–do hospitalizován tam a tam.

Kontrola může proběhnout po celou dobu nemoci (7 dnů v týdnu, 24 hodin denně).
Většinou nechodí v době od 22.00 do 06.00, ale nedoporučovala bych na to spoléhat..

simir7

Dobrý den.Žádné zprávy neposílejte,stačí když zavoláte svoji ošetřující doktorce řeknete jí kde jste byl a předložíte doklad o ošetření.Má možnost to stáhnout a stáhne to!!!!Šimeček.

marci1

Doporučovala bych navštívit svého ošetřujícího lékaře, svěřit se mu jak to bylo. 🙂

Jenda1992

Jel jsem autem. :D

gecco

Tak napiš něco ve smyslu:

  • odjezd od nemocnice v tolik a tolik hodin
  • cestou jedno tankování, jedna svačina (cca … minut)
  • doba jízdy cca 2(…) hodiny
  • příjezd v tolik a tolik hodin

😉
Pokud jsi skutečně tankoval (svačil, …), přilož kopii účtenky (máš-li).