Er

Neschopenka při ukončení prac.poměru ve zkuš.době.

Ke dni 28.2.jsem podepsala ukončení poměru ve zkušební době.27.2jsem nastoupila prac.neschopnos­t.Bude mi zaměstnavatel vyplácet náhradu mzdy,nebo až po 15dnech sociálka.Díky za info.
Doplňuji:
A ještě jeden dotaz prosím.Podepsala jsem zrušení poměru ve zkušební době,ale teď jsem zjistila,že zrušení neobsahuje podpis ani razítko zaměstnavatele.Je vůbec za těchto okolností toto zrušení platné,díky za odpověď.

Odpovědi
ivzez

Až od 15. dne nemoci budete mít nárok na nemocenské.
Podklady pro jeho výplatu budete předávat bývalému zaměstnavateli.
Doplňuji:
Po doplnění otázky:
Odhaduji, že Vám zaměstnavatel nedopatřením
předal kopii určenou k založení ve firmě.

Zajděte si za ním, aby podpis a razítko doplnil.
Zároveň si vyzvědněte potvzení o zaměstnání
(dříve zápočtový list). Zaměstnavatel je povinen
je vystavit, ale není povinen Vám je zaslat.

K ostatním odpovědím:

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době není smlouva ani výpověď.

@Skvirukl:
Po uplynutí prvních 3 pracovních směn by měl zaměstnavatel
vyplácet náhradu mzdy za nemoc za pracovní směny
naplánované do 15. dne nemoci.

Po skončení zaměstnání nikde nemá naplánovány žádné pracovní směny.

OSSZ vyplácí nemocenské až od 15. dne nemoci.

@Pusinka50 + @Skvirukl:
Doporučuji si oblast nastudovat a pak teprve v ní odpovídat.

pusinka50

Jestliže smlouva o zrušení prac. poměru je sepsána na hlavičkovém papíru firmy, nemusí zákonitě obsahovat razítko firmy. Ale podpis toho, který je podepsaný pod textem, by tam měl být. Jdi si to vyjasnit se zaměstnavatelem, k té osobě, která je uvedena pod výpovědí

Skvirukl

Pokud vím, tak první tři dny nemocenské je zdarma, pak platí zaměstnavatel a až pak sociálka. Zaměstnanci to může být celkem jedno – někdo mu to po prvních třech dnech platí. Ohledně toho zrušení pracovního poměru. Záleží na tom, zda šlo o ukončení dohodou nebo o ukončení výpovědí. U výpovědi záleží na tom, kdo ji podal (zaměstnanec nebo zaměstnavatel). Jestli jsi ji podala Ty, tak je výpověď platná.