Můzu odmarodit vypovedni lhutu?

Zdravim.Chci se zeptat jestli se nemocenska pocita do vypovedni lhuty,nebo se ta vypoved prodlouzi.Diky.

Nejlepší odpověď
standa

I.
VÝPOVĚĎ DANÁ ZAMĚSTNAVATELEM

Záleží na zaměstnanci, protože pokud zaměstnanec nebude souhlasit, tak se výpovědní doba MUSÍ PRODLOUŽIT o ochrannou dobu (tj. o počet dní nemoci)…
(§ 53/2)

II.
VÝPOVĚĎ DANÁ ZAMĚSTNANCEM

Výpovědní doba se během nemoci nepřerušuje a pracovní poměr skončí uplynutím výpovědní doby, i kdyby to mělo být ´uprostřed´ nemoci.

Zákoník práce
§ 53
(2) Byla-li dána ZAMĚSTNANCI výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.

Další odpovědi
mosoj

Tak to nemůžeš. Zákon Tě chrání a o nemocenskou se výpovědní lhůta prodlouží.

Tak tady si tedy nejsem jistý. Dříve to tak bylo. Pokud to dnes není pravda, omlouvám se.

Jambalaya

Nesouhlasím, výpovědní lhůta se PN neprodlužuje.
Doplňuji:
Pokud na tom zaměstnanec netrvá 🙂