rady74

Okamžitá výpověd

Když dám výpověd ze zaměstnání,co mi může zaměstnavatel?
Doplňuji:
Když se nepohodnem a já prostě odejdu,s..u na to?

Nejlepší odpověď
PostApMan

..políbit pozadí, dát odstupné ? Nechápu na co se přesně ptáte.
Doplňuji:
Pro Vás jako pro zaměstnance je vždy lepší odejít s klidem po skončení výpovědní lhůty, nebo aspoň dohodou o ukončení pracovního poměru, šéf by Vám totiž mohl pěkně zavařit i potom co skončíte, v novém zaměstnání hodně záleží na tom proč a za jakých okolností jste opustil to předešlé.

Další odpovědi
Miroslavst

Blbá otázka. Jak dáš výpověď? Okamžitě? To můžeš jen v určitých případech. Jinak standardní výpovědní lhůta 2 měsíce. Už to nestihneš, takže začne běžet od 1.9. a skončí 31.10.
Doplňuji:
Tak dostaneš výpověď ty od zaměstnavatele pro hrubé porušení. A jen pro zajímavost, těžko se pak hledá práce s touto výpovědí v záznamu a na pracáku si taky neškrtneš.
Ale jak chceš, prostě se..š na to.
Nebude lepší dohoda?

ReHu

Zaleží na koncepci vaší smlouvy. Pokud prostě odejdeš, dříve než vyprší výpovědní lhůta, může se jednat o porušení smlouvy a také možná nést důsledky.

blondajk

Okamžité zrušení prac. poměru (výpoveď) můžete skutečně dát jen z určitých důvodů uvedených v ZP. U běžné výpovědi, běží standardní 2měsíční výpovědní lhůta, počínaje 1. dnem v měsíci následujícím po měsíci, v němž byla výpověď podána. Tzn. když ji podáte v srpnu, začne vám výp. lhůta běžet od 1.9. Pokud chcete odejít dříve, je lepší provést se zaměstnavatelem dohodu, ovšem ta musí být oboustranně schválená. U výpovědi nemusíte čekat na schválení zaměstnavatele. Chápu však, že existují jisté důvody, proč chcete skončit okamžitě (šikana na pracovišti, neshody s kolegy, nadřízeným apod.). Takže záleží, jako „výpověď“ máte vlastně na mysli.