FOX.IK

vypovedni lhuta u smlouvy na dobu URCITOU

Jak to je tady? Je to tak, ze mi proste nakonci mesice skonci smlouva a ja uz reknu, ze ji nechci prodlouzit? Nebo o tom musim davat vedet dva mesice dopredu?

Odpovědi
Funna

skončí ti na konci měsíce…dvouměsíční výpovědní lhůta se týká dohody na dobu NEurčitou…

skorcovaz

Stačí, že jí neprodloužíte, není-li v podmínkách smlouvy dáno, že po její prolognaci se automaticky prodlouží na dobu neurčitou, v tom případě tam může vznikat nárok na výpovědní lhůtu. Záleží o jakou smlouvu se jedná, jestli o pracovní, nebo poskytování nějaké služby. U té služby pak může být ta lhůta 1 až 2 měsíce a o jejím ukončení musíte dát vědět, nejspíš písemně.