dalamaneek

Jaká je vůně vašeho dětství?

Nejlepší odpověď
df

Mně voněli nákladní auta, jako tatra, liaz, avia.

Další odpovědi
paul1

Každé ráno vůně uvařené melty, která se linula z kuchyně , když máma dělala bílou kávu.

Darcy

  • melta/cigorka káva,
  • posúch so smotanou, slaninou a kôprom od babinky
  • mandarínky, drevo, papier, linoleum a chleba je zmes zo školy,
  • čerstvý horký chleba od druhej babinky,
  • kov a nafta z dedovho Zetora
  • nádherná čistá vôňa tuhého mydla s vôňou jablka čo používal dedo a AB mandľový krem mojej babky,
  • vôňa neskorej jesene, keď sa pália na roliach listy, zemiaková runa, a spratáva sa záhrada,
  • vôňa vzduchu pred letnou búrkou, pprach, ťažké kvapky vody, elektrina vo vzduchu

Toto všetko už dnes vonia inak, alebo nevonia.
A vôňa mojej mami, odkedy berie lieky už nevonia ako bavlna, prádlo, korenie a jarný vzduch.