Avatar uživatele
Kryšpín

Jaká je skutečná chudoba v Česku?

Dle některého odhadu to bylo pod 40% průměrné mzdy pan Juncker ale prohlásil, že je to 60% průměrné mzdy v dané zemi, dále jsem našel Česko má nejméně chudých / mimo Bulharska, Rumunska, Řecka, Litvy / dle hodnocení Evrostatu, ovšem v této kategorii nejsou vedeny osoby v exekuci a tím s minimálním příjmem, takže podle souhrnu, chudoba v Česku dosahuje okolo 23%, podobně jako v Řecku.

Jinak máme dravější a vymahatelnější systém exekucí než mají na Ukrajině v Rusku a Německu. Přesto věřím, že až se dostaví všechny cyklostezky, rozhledny, tenisové kurty, golfová hřiště, hřiště pro čutálisty a.p., tak vláda za pomoci EU vypomůže malinko i s tímto problémem.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Anikitos, Johnnisek před 2045 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Co to je skutečná chudoba? Aby bylo možno vyhodnotit, musí být pro to stanovena kritéria. Jinak to jsou pouze subjektivní dojmy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Anikitos

Ono záleží na definici pojmu chudoba. Peněžní – materiální, vztahová (rodina, přátelé),… pro každého může být bohatství něco jiného.¨

I co se týče finanční chudoby, tak míra může být pro každého někde jinde. Pro někoho je málo 40 tis. Kč za měsíc, někdo jiný si o tom může nechat zdát.
Pak taky, každý může mít jiné výdaji.. tzn. že i když má větší příjmy než většina, může mít taky daleko větší výdaje.

Záleží na spoustu faktorů.

Ale z pohledu min. mzdy v ČR nežijeme v chudobě. Dá se v celku ”obstojně” vyžít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Dnes ráno ve studiu 6 moderátor uvedl, že v žebříčku neziskové organizace Social Progress Imperative provedl srovnání životní úrovně ve 140 zemních světa.

My jsem skončili na 26. místě, podle minulého průzkumu, jsem klesli o 4 místa dolů. Na posledním místě je Středoafrická republika.. Víc informaci nesdělil – zpráva jen letem světem.
--

Chtěla jsem ještě ověřit na netu, ale našla jsem i jié průzkumy, července 2018. Podle něj jsem zařazeni na 24. místo ze 150 zemí. Můžete si pročíst kritériea průzkumu.

https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/kvali­ta-zivota-porovnani-zebricek-index-seda/r~ada04a308b941­1e8853fac1f6b220e­e8/

Taklže záleží na tom, z kterého úhlu pohledu vše sledujeme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jak je to se statistikami, nevím, důležité by bylo znát „vstupní kritéria“
statistik → jak/podle čeho byla statistika zpracována.

Nejsem si ale jista, jestli by se mezi chudé měly započítávat osoby v exekuci.
Splátky exekucí, půjček, hypoték, … se od příjmů neodečítají → a podle mne správně.

Je ale pravda, že u nás jsou nehorázné zisky exekutorů i za bagatelní dluhy.
S tím by poslanci měli konečně něco udělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Problém je, že každá země má stanovené parametry pro „chudobu“ jinak, takže to není srovnatelné. Podle mého odhadu je u nás chudých cca čtvrtina až třetina lidí. Z Prahy to ale není vidět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Wiki, UTFG:

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Chudoba

https://www.go­ogle.cz/search?num=100&l­r=lang_cs&new­window=1&biw=14­34&bih=761&si­te=webhp&tbs=lr%3A­lang_1cs&q=m%C3­%ADra%20chudo­by&=&=&oq=&gs_l=

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Johnnisek

Představ si hnědočechy. Nebo život pod životním minimem v Africe.

Upravil/a: Johnnisek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kryšpín

Možná trochu částečně vytvářena i s kšefty, kdy stát doplácí nájemné v různých kumbálech kšeftařům 80%, rovněž dřívější výroba oškubání v exekucích i z malé částky tomu napomohla.

Na př. když svého času Ministr spravedlnosti Rychetský šéfoval rezortu tak z exekuce 500 Kč byl průměrný zisk 13 tisíc, nebo Ministr spravedlnosti Němec z částky 500 Kč průměrný zisk 18 tisíc / to je ten pán co předal Katarského Prince bez soudního rozhodnutí do Kataru /, tento Princ souložil s děvčaty pod 15 let.

Samozřejmě pánové ministři za to nemohou, poněvadž zákony byly řádně vytvořeny a většinově schváleny Parlamentem.

před 2045 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek