Super guy

Jaká je pro vás nejideálnější velikost teleskopického obušku?

Odpovědi
Drap

Žádná, k čemu by mě to bylo?

Alesh

Délka obušku se obvykle uvádí v palcích a jedná se o délku otevřeného obušku. Většina výrobců nabízí obušky v několika délkách, zpravidla 16", 18", 21", 23" a 26", někdy také 12", 22" nebo 24". Obušky velikostí 12–21" (včetně) jsou vhodné pro skryté nošení. Za nejvýhodnější se obecně považuje rozměr 18" nebo 21", který umožňuje pohodlné skryté nošení pod vhodným oděvem, stejně jako policejní použití. Jedná se o kompromis mezi ukrytelností (zavřený je jen o cca centimetr delší než 16" varianta) a délkou, tedy dosahem a silou úderu. Nejkratší běžný obušek rozměru 16" je obtížně použitelný pro odváděcí techniky založené na páčení ramene. Velikosti určené pro viditelné nošení (policie a bezpečnostní agentury) jsou od 21" (včetně) do 26". V závislosti na délce je hmotnost obušku od 0,3 do 0,6 kg.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Teleskopic­k%C3%BD_obu%C5%A1ek

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.