Altair-AC

Jaká je přesná definice vojenské základny?

V jednom seriálu je totiž místo, kde je asi 5 vojenských kamionů a nic víc, a pár jedinců to nazývá vojenskou základnou. Přitom základna má být ohraničená, nějak alespoň trochu zabezpečená a větší ne? Tohle bych nazval tedy jinak…

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokusím se o vlastní definici: ohraničený a nepřetržitě střežený komplex, zabezpečený vůči průniku nepřátelské živé síly i techniky, kde jsou soustředěny bojové prostředky. Poskytuje rovněž sociální a technické zázemí pro posádku.