bolak

Kolik zemí je v tuhle chvíli ve válce?

Nejlepší odpověď
Wang

Kolik přesně zemí je na světě ve válce nevím, ale USA na těch válkách má lví podíl.
http://www.mi­prox.de/USA_spe­ziell/US-Militaerbasen-Weltweit.html
V odkaze článek /Google překlad pro ty, co nevládnou jazykem/

Americké vojenské základny po celém světě

  • 6 zemí bez americké vojenské přítomnosti
  • 156 země s americkými vojáky
  • 63 zemí s amerických vojenských základen a vojáků
  • 7 zemí s 13 nových amerických základen od 9/11

Náklady na „permanentní války“

Od 11. září USA napadl Afghánistán a stanoví minimálně 13 nových vojenských základen v oblasti ropy a zemní plyn bohatých zemích, které ji obklopují.

Bombardování Afghánistánu zabil asi 3.600 civilistů, tepaný hrozné ničení a prohlubující se masové hladovění a posunutí. Dnes je jich tam sedm milionu afghánských vnitřní a vnější uprchlíci.USA vrátit k moci vražedné Severní aliance, kterého Afghánci vyhodil před několika lety.

Správa veřejně hrozil napadnout 60 dalších zemí, zejména Irák. V rozporu s mezinárodním právem, to tvrdil právo preventivně udeřit kteroukoli zemi, že si myslí, že „přístavy teroristy“ nebo může vyrábět zbraně hromadného ničení.První použití jaderných zbraní, a to i proti zemím, které nemají takové zbraně, je nyní oficiální americká politika.

Chcete-li provést tento nebezpečný vojenský projekt, Washington navrhuje 2003 vojenský rozpočet 396 miliard dolar, na ohromující 37 procent zvýšení od Bush nastoupil do úřadu, a více než polovina z celkového amerického diskreční rozpočtu.

Čísly
845.441 Počet struktur (zahrnující 30000000akr) kontrolována odd. obrany, největší pronajímatel.

396000000000dolar Bushův 2003 vojenský rozpočet

289000000000dolar v roce 2000 vojenský rozpočet (před Bushe)

60000000000 dolarů vojenský rozpočet Ruska, druhé na světě po USA

25 Počet špičkových vojenských výdajů zemí, jejichž součet vojenských rozpočtů se rovná v USA

45000000000 dolarů rozpočet na vzdělávání, 2. největší diskreční položku rozpočtu v roce 2002 poté, co vojenské

50,5% podíl z celkového rozpočtu USA 2002 určené na vojenské účely

Další odpovědi
led

V obchodnej vojne celý svet. (Už to zasiahlo aj Antarktídu)
Vo financiách? Pozrime sa na kolísanie Eura, Dolára a hneď vidíme ďalšiu celosvetovú vojnu.
Kriminalita nepozná hranice takže tu definovať krajiny… aj tu prebieha vojna
Vojna o zdravie…
A vojna klasická, vedená zbraňami, tam už niečo dal baghira

Fienir

USA+NATO vs Libye – asi už skončila, ale snad tam ještě dohlíží, nevím
USA vs Syrie
USA vs Afghanistan

baghira

Počítají se i občanské války? Súdán, Nigérie, Rwanda, Burundi, Kongo, Somálsko, Libérie, Sierra Leone, Senegal…
Fienir: USA v Sýrii zatím neválčí (to by byl jiný fičák) a v Afghánu jsou prakticky už jen rekonstrukční týmy.

honza19hk

když to tak vezmeš tak i ČR protože jsme v NATO které operuje v afghánistánu a v kosovu,v minulých válkách v iráku, v libyi, atd… Jinak samozřejmě tomu kralují amíci.

bolak

led: tak dej body správným odpovědím, já se ptám, tudíš nevím a proto nemůžu bodovat…

bolak

baghira: počítá se všechno, i Ewingové