tazatel789

Kdo má dát přednost na této křižovatce?

Na obrázku lze vidět, že křižovatka je řešena divně. Pokud by nefungovala světelná signalizace (semafory), tak vozidla z výhledu jedoucí rovně jsou na hlavní, ale ta odbočující vpravo nejsou? Není to trochu nesmysl?
Jak by se tedy řešila situace, že já jedu vozidlem z výhledu vpravo a naproti mě po hlavní odbočuje vozidlo vlevo a potkáme se v tom křížení. Já vidím značku „Dej přednost v jízdě“, ten naproti ale odbočuje vlevo a dává přednost protijedoucímu. Co mi uniká?

https://ctrlv­.cz/shots/2021/12/22­/DmEq.png

Díky!

Odpovědi
elkon

Nic tam není.

Dochy

Už jsem pár podobných viděl. Je to vlastně řešené jako soustava několika křižovatek oddělených těmi ostrůvky. To protijedoucí auto po odbočení vlevo by mělo mít značku „hlavní silnice“. V tomto případě ale nemá (alespoň podle google map) , což podle mě zvyšuje zmatečnost značení, protože pak je hned několik důvodů, proč by Ti měl dát přednost, ale Ty dáváš jemu kvůli té značce ☹
Takže souhlasím, že v tomto případě je to zmatečné značení. A není to jediné blbě značené místo v republice.
Kdyby to někoho zajímalo, jde zřejmě o křižovatku Obchodní/Průho­nická, Praha

Funna

Nic ti neuniká, ale tyhle úpravy bohužel občas jsou…sice bys měl „normálně“ přednost, ale toto je tam nejspíš proto, aby se v křižovatce neshromažďovala auta, která by ti musela dávat přednost a ucpávala by křižovatku…

Beno

Obě vozidla mají na křižovatce asi zelenou. První pojede šedé vozidlo, protože jede rovně. Bílé odbočující vlevo musí počkat, křižovatkou projede jako druhé

tazatel789

I kdybychom usoudili, že záměr u této křižovatky je, aby auta odbočující z protisměru vlevo nebyla zablokována dlouho v křižovatce kvůli provozu, tak stejně je ta úprava špatná. Ta auta odbočující vlevo u toho ostrůvku nemají značku hlavní silnice, tedy tam dávají přednost. A z druhé strany ta vozidla mají přímo značku dej přednost v jízdě. Takže tam dávají oba přednost navzájem. Dám podnět na patřičnou správu cest, aby to vyřešili …

Dochy

Ozvi se jak to dopadlo. zajímalo by mně, znám pár podobných špeků ve svém okolí. Kdo nezná místo bude dávat přednost na věky věků.....

Dochy

Beno, tohle není testová otázka z předpisů, kde popisuješ co budou dělat auta na obrázku. Dotaz zněl jak to bude s předností, pokud nebudou fungovat semafory. A konkrétně nebyl dotaz na přednosti přímo v křižovatce, ale na té odbočce doprava.

Dochy

elkon: nevím co je špatně, ale CTRL+F5 mi funguje. Bez toho ten obrázek také nevidím.

Dochy

A kdyby nic, tak na mapách křižovatka Obchodní/Průho­nická, Praha. směr od jihu

Dochy

ten obrázek nevyšel. Nezapomněls odkliknout „uložit“?

Dochy

už se mi ukázal…