Rokio

Jaká je nejstarší památka vašeho města?

Ve městě, kde žiji já, je to Rotunda svaté Kateřiny, která pochází z 11. století našeho letopočtu.

V našem městě však relativně nedávno byla ještě starší památka, a to Loupežnická věž, která pamatovala starověk, pokud si dobře pamatuji.

Nejlepší odpověď
dudu

Kostel sv. Martina. Dříve románský ze 12. století nahradil v 2. polovině 17. století kostel barokní. Ve věži kostela se nachází zvon, který je považován za jeden z nejstarších zvonů na Moravě.

Další odpovědi
Emefej

Hrad, založený za vlády Jana Lucemburského.

ten který je

Nepočítám-li různé archeologické nálezy,tak nejstarší zachovaná památka je rotunda svatého Martina z 11.století.

Nuk nuk

Jestli myslíte město, ve kterém žiji, pak zde máme zámek ze 17. století.

Pokud ale chcete mé rodné město, pak tam je na takovém kopečku hrad a v jeho areálu jsou pozůstatky rotundy založené údajně někdy kolem roku 930 a když budete mít štěstí, můžete tam vidět i zbytky ještě staršího kostela z 9. století.