Kryšpín

Jaká je daň při převodu či prodeji starších vozidel v Německu a ve Francii?

Jedná se o normu EU 0,1,2 Německo a Francie jsou lídří Evropy, kde dbají velmi důsledně na ekologií.

Odpovědi
quentos

Ty neumíš česky? Co je to „při převodu prodeji“? Moderátor aby si zase domýšlel.

mosoj

Podle nejnovějších informací, bude daň ve Francii začínat na cca 500 000 Kč . Ano čtete správně.
Po zavedení povinného sledování spotřeby paliva to bude platit i pro koupená vozidla zpětně. Toto opatření nás zcela určitě nemine. Jedině že by jsme vystoupili z EU.
https://www.no­vinky.cz/auto/cla­nek/francie-zvysuje-dan-z-co2-na-nova-auta-za-tu-nejvyssi-koupite-celou-octavii-40308243

Dochy

Mosoji: „bude začínat na 500 000“ a „Francie zvyšuje daň …, za tu nejvyšší koupíte celou octavii“ jsou poněkud protichůdné informace. On ten článek také pokračuje… „Na druhém konci spektra, tedy s nulovou daní, budou auta s emisemi do 138 g CO2/km dle WLTP, což odpovídá spotřebě nafty 5,14 l/100 km a benzínu 5,9 l/100 km.“