Rokio

Jaká část populace má podle vás neutrální charakter/neu­trální karmu?

Společnost se nedělí pouze na dobré a zlé lidí, ale podle mě jsou tři kategorie:

  • dobří lidé
  • neutrální lidé
  • zlí lidé

Napište svůj subjektivní názor na to, kolik lidí má neutrální charakter, tzv. jsou na pomezí mezi dobrými a zlými lidmi?

Nejlepší odpověď
da ny

Z hlediska karmy jsou neutrální lidé bezvýznamní (i zdraví, hlavně psychicky) :)..
Karmu si každý tvoří, ovlivňuje sám.
I „zlý člověk“ (dle Vašeho měřítka) může kdykoliv svou karmu (chování, postoje, názory, jednání atd.) natolik změnit, třeba během krátkého časového úseku, že stejně skončí v „nebi“ (pro Vaši představu).
Pochopte, že o tom co je zlé, špatné nebo dobré rozhodují sami lidé, (včetně tzv. sluhú božích, kteří když se ohlédneme do historie sami páchali mnohá „zla“. Napříč mnihga náboženstvími.) .
Lidé tvoří morálku i zákony (každý a všude odlišnou).
Prostě náboženství je v mnoha ohledech zavádějící, lživé, odmítající, neznalé, fanatické.
Pozor nezmiňuji víru (to je jiná záležitost), ale mám na mysli náboženské směry a sekty.

Další odpovědi
annas

Rozdělení, které jste uvedl, takto nefunguje.

Každý člověk má volbu, jak se má zachovat. Často stojí na rozcestí – vědomě či nevědomě, co zvolí, když se někdo jiný ocitne v nouzi – může mu pomoci, nebo z jeho nouze vytěžit, případně se zachovat neutrálně.

Karma vychází z buddhismu – neboli zákonu příčiny a následku. Vše se vrací jako bumerang.

Nejde jen o buddhismus, ale i o filozofické zákony – Aristoteles, Galilei, Hume atd. Jsou i další zákony, např. možnost x skutečnost, nahodilost x nutnost , podstata x jev atd.

Už jsem zde několikrát vysvětlovala.

Jenže je pravda, že se často nedovíme, když někdo zvolil úmyslně zlo, že se k němu vrátilo a jakým způsobem.

Ale věřím, že tomuto zákonu nikdo neunikne. Karma je přece zdarma.

marci1

Karma může být špatná, zdravá a neutrální. Neutrální má ta část populace, která má špatnou (-) a zdravou (+) v rovnováze. 🙂

ivzez

Jenom dobří ani jenom zlí lidé neexistují.
(Ty kategorie máš chybně.)

Neexistuje ani karma, proto nelze odpovědět.

Kelt

Nesouhlasím s takovým dělením. To není průzkum, jak uvádějí média, že pro by hlasovalo tolik %, proti tolik a zbytek by byl nerozhodný. Stejně tak není určeno, podle čeho se mají lidé posuzovat, zda jsou dobří, nebo špatní, či neutrální. V každé situaci budou lidé reagovat různě, to nejsou chemické látky, které reagují podle prostředí. I ten největší dobrák se rozzuří, když mu někdo ukradne auto. A mohl bych pokračovat. A přidal bych kategorie spíše dobří, spíše zlí lidé a tak můžeme pokračovat. A kam bys zařadil sebe? Nemyslíš, že hodnotíš ostatní hlavně podle sebe, takže nejsi nestranný. Každý člověk by stejný vzorek lidí rozdělil úplně jinak.

zjentek

Máš to trocvhu pomotané, žádné dobro a zlo neexistuje, existují jen blbci, kteří tomu věří.

Ty kategorie společnosti jsou tyto:

  • ovce
  • vlci
  • vlčáci

Subjektivní názor:
Vlčáci chrání nebohé, bezbranné stádo ovcí před vlky, cení na vlky stejné zuby a oplácejí za jejich jednání stejnou mincí, i kdyby při tom měli sami přijít o život. Přestože některé méně bystré ovce s mizerně vyvinutým instinktem přežití tvrdí, že oplácet vlkům stejnou mincí je ubohé a opovrženíhodné, vlčáci i tak existovali, stále existují a existovat budou i v budoucnu- naštěstí je tyto nemocné ovce nijak nevyhubí, i když do vlčáků často zákeřně z povzdálí píchají průpiskama a dnes i jinými sofistikovanými a elektronickými nástroji a nevědomě si takto kopou svůj vlastní velký ovčí hrob. Vlci je totiž bez vlčáků brzy sežerou, protože jediným smyslem existence vlka v tomto kontextu je- sežrat ovci! Přitom některé ze slabých, nemocných oveček si nikterak neuvědomuje své vlastní pokrytectví, jelikož pravidelnou konzumací masa vlastně vlkům taktéž oplácejí stejnou mincí, ale to už jde za hranici jejich ovčího chápání, protože ovce by se měli jen pást a vůbec nežrat maso. Zkrátka, ovce maj okolo ohrádky ty vlčáky a i když to nerady vidí, ti jsou často všeobecně zdatnější a méně omezeni na pohybu. Čili i když vlkům za ovce nastavují svůj holý krk, i tak mají vyšší dispozice jako druh přežít.

Vlčáků je od nepaměti velmi málo a v závislosti na rostoucí nenažranost ovcí, mlaskání při přežvykování masa a zvětšování ohrádek stále více a více přicházejí o své přirozené prostředí. A tady vidíme, že motto „za dobrotu na žebrotu“ v praxi skutečně funguje, protože nebohá ovečka nemá tušení, co svou dobrotou, nevinností a láskou napachá vlastním ochráncům, pokud tedy tač či onak POTŘEBUJE ŽRÁT. ;)

Tak třeba já jsem vlčák a už mám taky na kahánku. Ještě chvíli tady budu číst tvé otázky a je po mě. ;) ;D ;D