Standaa

Jaká byla příčina Napoleonských válek?

Doplňuji:
Děkuji za zřejmou odpověď, ale potřeboval jsem spíš vědět, jaké byly důvody ostatních států útočit na Francii právě po státním převratu (francouzské revoluci). Děkuji.

Nejlepší odpověď
Emefej

Stejná jako u všech ostatních válek. Jako vždy se jednalo o prosazení cílů vojenskými prostředky a vojenskou silou.
Doplňuji:
Oficiálně uváděnou příčinou je francouzská invaze do Hannoverska.

Další odpovědi
gecco

DÚ z dějepisu??
😁
Jako u (téměř) všech válek

  • jednak šlo o obranu ´nového´ zřízení ve Francii
  • také o snahu toto uspořádání zavést i v dalších státech (export ideologie)
  • samozřejmě o snahu anektovat (a ekonomicky využívat) další území

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Na­poleonské_vál­ky
😉
Doplňuji:
K Doplnění: No – tak se zamysli, jak se odlišovalo francouzské státní zřízení po revoluci od státních zřízení jiných států v Evropě…
😉
Čeho se asi tak mohli vládci těch ´ostatních´ států obávat – v případě „exportu ideologie“???