Avatar uživatele
Džanička

Jak zjistit rodokmen?

Poradíte mi jak se dá zjistit můj rodokmen? Vůbec nevím jak se to hledá, kde hledat. Prostě jak se rodokmen dělá. Zajímalo by mě jaké má moje rodina předky. Děkuji za pomoc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, HOMER, iwetax, Kiki-M, ivzez, FlAsh_7 před 5046 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Podívejte se na stránku www.rodokmen.com, resp. www.rodostrom.cz – na této stránce si může každý vytvořit rodokmen své rodiny. Už je tam přihlášených okolo 50.000 lidí. Dá se tam pěkně hledat v rodokmenech. Možná tam najdete i některé své příbuzné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
atriplex

Přes matriku na úřadě a přes místní kostel, kde se dřív lidé brali, pohřbívali atd.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
člověk

prostě začněte svojim rodným listem,pak list vašich rodičů,a jejich rodiče,
A POD ROK 1915 ZJIŠ´TUJTE NA ZEMSKÉM ARCHIVU PODLE MÍSTA NAROZENÍ PŘÍSLUŠNÉ BYDLIŠTI HLADANÉHO,
farnosti musely vše odevzdat do roku 1950,takže tam nic nenajdete.
jinak přeji hodně zábavy,je to hezké ,poučné a někdy stresující,když se dozvíte o svoujich příbuzných něco nepříjemného,ale je to život,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kiki-M

V Brně je archiv, který nabízí takové prohledání všech archivů v ČR, skoro nikdo nemá celou rodinu v jednom městě. Ten Zemský archiv to prohledá, sestaví přímo rodokmen, a pátrá až do roku 1800 (tak nějak, nevím jistě). Ale stojí to okolo 30 000 Kč. I tak si myslím, že to za to stojí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek