Superfil2012

Kde mám zjistit informace o svých předcích?

Jak mám zjistit informace o svých předcích? Díval jsem se na dokument a jeden člověk měl předky až v Americe. Jak bych to mohl zjistit já?

Nejlepší odpověď
Drap

Musíš začít v matrikách, v archivech a podobně. Další možností je, někoho si najmout. Je spousta lidí, kteří se na to specializují

Cassi

Doporučuji prostudovat také staré rodinné spisy, fotografie a pod., je možné, že nějaký váš příbuzný už dříve začal rodokmen zjišťovat a zapisovat, ale pak toho nechal, nebo se rodokmen někam ztratil. Pokud máte v rodině nějaké ‚pamětníky‘ myslím, že vám také ochotně pomohou, pokud tyto možnosti nemáte můžete zkusit, jak už tu výše padlo, najmout si specialistu, každopádně to není levná záležitost. Kromě matrik se dá hledat také v archivech, pokud vaše rodina vlastnila například nějaké pozemky, určitě to někde zapsané bude, v archivech se však dají nalézt i lidé, kteří půdu nevlastnili. Chce to jenom pevné nervy a trpělivost… Přeji hodně štěstí při hledání.

hanulka11

včera běžel zajímavý program s K. Šípem
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/103128977­42-tajemstvi-rodu/211522162­400005-tajemstvi-rodu-karla-sipa/