annas

Jak zjistím, jestli mám v autě dost fridexu?

Vím, že tam nějaká nemrznoucí směs je, ale nejsem si jistá, zda jí je tam dost. Dá se to nějak zjistit? Nechci jet do servisu. Nejezdím, nemám zimní gumy. Auto je zaparkované na chatě. Mám strach aby mu do jara nepraskl motor.
Doplňuji:
Tak jsem to nezvládla, pomohl mi nakonec soused. Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda to sama zvládnete…

Další odpovědi
poa.li

Prodává se měrka na chladící směs, která ukáž poměr fridexu v chladiči. Prodává se v mototechně, kde vám i poskytnou radu, jak jí použít. Je tam i návod. Držím polce.

Miroslavst

V mototechně nebo u čerpacích stanic, popř. i v různých schop centech s autodoplňky prodávají měřák fridexu a stojí kolem 40Kč. Je to trubička s balonkem, kde nasajete z chladiče kapalinu a na stupnici vám ukáže kolik stupňů je.
Není to složité a zvládne to úplný laik.

Kerberus

Děkuji všem.

mojitek

Presne jak pise Czechrapsind,na měrky se vykaslete a dejte si trochu te kapaliny do neceho a vlozte na den do mrazaku.Tekutina by mela byt tekuta,bez niceho.Takhle jsem to zjistoval i ja a je to nejjednodussi zpu­sob

anonym

laická kontrola, dále malá množství do kelímku a vložíte na dva dny do mražáku! Při –20°C musí zůstat tekuté bez rosolu.

http://www.po­radte.cz/auto-moto/5241-mereni-fridexu.html