nighe

Jak zhubnput při třísměnné pracovní době?

Před několika týdny jsem začala chodit do nové práce a je tam třísměnný provoz a přestávky jsou pokaždé v jinou dobu. Tím pádem taky v jinou dobu jím a bohužel jsem začala přibírat na váze, i když se nepřejídám a jím poměrně zdravá jídla.Máte někdo podobný problém jako já? Co můžu udělat pro to abych dál nepřibírala a třeba i nějaké to kilo zhubla?
Díky všem za rady

Nejlepší odpověď
marci1

Hlavní zásadou je jíst co nejméně v noci. Ve zdroji doporučení jak jíst. Příklad jídelníčku :
1.den
8:00 snídaně – ovesná kaše, ovoce, jogurt nebo celozrnné pečivo, žervé, zelenina
10:00 svačina – dopoledne spíš ovoce, vhodné jsou i ořechy
12:00 oběd – lze využít standardní nabídku z restaurací
15:00 svačina – jogurt s pečivem nebo zelenina
18:00 večeře zeleninové jídlo – cuketa, lečo
21:00 svačina – podmáslí nebo cottage s paprikou
00:00 druhá večeře (lehká) salát

2. den
Po příchodu z noční 7:00 bílkoviny – jogurtový nápoj nebo tvaroh, případně ovocný salát doplněný o klíčky, žádné sacharidy
Po probuzení 13:00 snídaně nebo teplé jídlo, které však supluje standardní snídani
15:00 svačina (dopolední)
18:00 „oběd“
21:00 svačina (odpolední)
00:00 večeře

3. den v případě, že pracující nejde večer do práce
Po příchodu z noční 7:00 bílkoviny – jogurtový nápoj nebo tvaroh, případně ovocný salát doplněný o klíčky, žádné sacharidy
Po probuzení cca 13:00: snídaně nebo teplé jídlo, které však supluje standardní snídani
15:00 svačina
18:00 večeře
21:00 lehká druhá večeře
🙂

Zdroj: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/prace-na-nocni-huntuje-telo-a-vede-k-tloustnuti/

Další odpovědi
Awe

Já mám opačný problém…stačil mi týden a měl sem dole 3 Kg

kubik!

Já měla také opačný problém :D

da ny

Při směnném provozu je každá dobrá rada drahá…
Jíst musíte i v noci (je to Váš „den“), ne těžká a tučná jídla.
Ideání je sníst malou porci každé 3h, což nelze dodržet v každém provozu
(přestávky bývají po 4,5h).
Možná jíte zdravá jídla, nemusíte však jíst dostatečně a zdravě.
Můžete mít problém s malnutricí což je častá příčina obezity. Nejen přejídání a nezdravá /tučná strava, ale také zdravá strava – nepravidelná a v nedostatečném množství (živin) může tedy přispět k přírůstku na váze.
http://nemoci­.vitalion.cz/po­ruchy-vyzivy/
http://www.zij­zdrave.cz/kila-navic/vliv-obezity-na-zdravi/obezita-a-podvyziva-jde-tato-kombinace-dohromady/