Lukáš Rusek

Jak zabránit nočnímu hladu?

Normálně ve dne prostě nemám vůbec hlad ale jím i tak. Normálně snídani asi ve 14:00. Oběd přibližně v 16:00 – 17:00 a večeři ve 20:00. Ale stejně prostě v noci sním hromadu jídla jelikož mám hroznej hlad. Jak zabránit tedy tomu nočnímu hladu?

Nejlepší odpověď
elkon

Spát, na to doplatíš jedině zdravím. Pro tělo to není normální, orgány musí odpočívat.

Další odpovědi
da ny

Děláte to velmi špatně.
Postrádám nějaké svačiny. 5 – 6 jídel denně. Porce podle potřeby
s ohledem na fyzickou a duševní aktivitu. Dostatek vlákniny.
Vyváženou stravu, dostatek bílkovin (ony sytí, denně alespoň 0,7 g bílkovin/1 kg hmotnosti), z různých zdrojů (100g masa = asi kolem 20 g bílkovin).

„Normální“ je nasnídat se do hodiny, po tom, kdy vstanete.
Jak bylo zde již uvedeno, zahráváte si se zdravím.
V noci tělo odpočívá od přísunu potravy, ale orgány pracují.
Poslední, lehčí jídlo (2. nebo 3. Večeře) asi 2 h před uložením k spánku.
Po noci je tělo „vyprahlé“ (hladové, vyžízněné.
Proto je vhodný největší přísun tekutin dopoledne. Mozek potřebuje
dopoledne sacharidy (i cukr), aby mohl dobře řídit ostatní pochody.
Také, aby to žákům a studentům dobře myslelo 🙂

Těžší „oběd“ je z biochemického hlediska nejvhodnější konzumovat mezi
14. – 16. H.
Vaše tělo zřejmě „strádá“, během dne a v noci se mozek hlásí.

Zkuste si zvyknout něco pojíst a zakousnout dopoledne,
také ovoce. Mezi 9. – 11. h (ZČ, PŘI LČ posun) pracuje slinivka
a můžete „beztrestně“, bez následků konzumovat sladké (pokud to nebude
pekáč buchet).

Kepler

Bránit se nočnímu hladu bys neměl, páč se pak spát nedá, ale řeknu ti, že máš svůj denní cyklus hodně rozházený. Tak raději zkus nějak vplout do normálního režimu. Já to mám taky asi o 4 hodiny posunuté směrem do noci a bojuje se s tím dost těžko. Ale to nic, tělo musí hodně jíst, aby bylo silné a mohlo se obezitě bránit ! (jak pravil Miroslav Šimek).