Kepler

Jak z toho ven?

Před třemi lety jsem se nastěhoval do městského bytu, ačkoliv jsem si byl vědom, že to není zrovna šťastné lokalita. Pro mně to ale bylo okamžité řešení, hlavně proto, že jsem měl konečně OP s trvalým pobytem. Jenže pak město začalo pronajímat byty cikánům i na mé adrese (zatím jen 2/12). Od té doby je bydlení zde peklem. Přitom volných bytů v sousedství, kde jsou jen cikáni je pořad dost. Starosta to odůvodňoval tím, že i cikáni jsou našimi občany a mají se integrovat do společnosti. Na moji námitku nebyl schopen odpovědět: cikáni patří mezi nepřizpůsobivé i podle oficiální politiky, tak proč to děláte? Tak se ptám, jestli mám chtít lepší bydlení po MěÚ, asi mi nic rychlého nenabídne. Další stěhováni mi přijde jako noční můra, už to na mně má i konkrétní zdravotní následky.co byste udělali? Já jsem jen toužil po klidu alespoň v důchodu a už mi schází síly.

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Pokud máte byt od města a máte důvod (zdravotní následky doložit magistrátu) tak podat urychleně žádost na město o výměnu bytu ze zdravotních důvodů ,
U nás vím že bytů je volných dost ( Zlín, noví žadatelé dostávají byt do cca 3 měsíců)
Vím – Romové za naše daně ožívají v noci a tančí až do rána a normální člověk nemůže spát

Další odpovědi
dudu

Zkušenost z kontaktů s těmito spoluobčany opakovaně potvrzuje ponaučení mého kamaráda, které říká, že cikány je potřeba si držet od těla nejméně na délku vidlí. Nedělej si iluze o světlých zítřcích soužití s nimi ani nedej na pábení led a usiluj o brzkou změnu adresy.

led

„i vy jeden rasisto“, by vám mohl říct některý z nových sousedů „Cikán… říkejte nám Rómové, ať to nezní, jako kdyby jste nás nechtěl za sousedy. Vžďyť my jsme taky lidé, jsme taky občané České republiky…“
Z toho co jste zde napsal, není jasné, jestli již vytrhali parkety, nebo povyhazovali okná, nebo ruší noční klid, řvou, kradou a loupí…
Jedno je jisté, jestli bydlíte v jednom domě, máte šanci byt nevykraden, protože „doma se nekrade“
Asi sa vám moje povídáni nebude líbit, ale vycházím z osobní skušeností bydlení v rajónu rómske (cikánske) kolónie.
Romové jsou živější a hlasitější povahy. Ale jsou to lidé, jako my
Zdroj: https://www.de­nik.cz/otevre­na-evropa/romove-jsou-zivejsi-a-hlasitejsi-povahy-ale-jsou-to-lide-jako-my-20150603.html

PS. teď se právě na stará kolena stěhují právě do oblasti s převahou Rómu (Cikánů) a nebojím se, lidé s lidmi se dokáží dohodnout.

Smackdown

Jediný řešení je,odstěhovat se,jiný řešení nehledej,(P38)

hapiky

Každý má svůj pohled na Romy. Komu neuškodili, ten kecá o možném soužití.
Můj názor je neměnný. Pokud jsou nadměrně hluční, dát varování, jednou dvakrát, potom vystěhování a to bezpodmíněně do regionu stejně hlučných. Přece vrána k vráně sedá ne? Jsou ale vyjímky, kdy se Romové chovají lépe než gadžo. Těch je ale sakramensky málo, a ti mi nevadí, pokud nebudou jejich děti devastovat sklepy, omítky apod.

autacek

Svoje zkušenosti by ses neměl bát zveřejňovat, bohužel však budeš považován za xenofoba a rasistu.

Dnešní mylný trend je zhruba takový, že bordel smetený na hromádce je příliš vidět a vyřeší to snaha jej rozptýlit kolem, ono že je tam špína pak není tak vidět. Starousedlíci tu a tam uklidí, když budou chtít mít prostředí kolem hezké, atd. Když to dostatečný počet domorodců vzdá, celý koloběh se opakuje, lokalita je vyhlášena za vyloučenou a dotyčné je třeba v rámci programu rapid rehousing opět integrovat dle předchozího modelu.

Ještě jeden dodatek, oni sociální byt dostanou přidělen za socialní nájemné, to ale k jejich tíživé situaci, na rozdíl od tebe, profinancují dávky od jiných orgánů.

A nakonec, jak z toho ven? Pokud se systém nezmění, je jediným možným řešením nalézt si bydlení jinde, i za vyšší cenu, klidné bydlení a bezpečnost je totiž k nezaplacení.

ivzez

Obávám se, že jiné řešení, než přestěhování, není.

nyjono

Obávám se, že jediné schůdné řešení je ještě jedno stěhování.
Tentokrát nespěchej, vydrž to a najdi si lokalitu, která má předpoklad, že tam klid vydrží.

MonkeyKing

  1. je vaše hloupost, že se stěhujete tam, kde jste si byl vědom, že to není zrovna šťastné lokalita.
  2. Zkusil jste jim promluvit do duše? Ukažte kdo je pánem, to na ně doopravdy paltí
  3. Kupte si ohromný repráky a tohle pusťte https://www.y­outube.com/wat­ch?v=H5kChlmxy­EE
  4. Goďavereske laveha, dilineske Rugin. Ko kamel ča pes, na džanel s'oda bacht.

Kepler

Ušel ventil: inspiroval jsi mě s tím zdravotním problémem a tak to zkusím využít u městského úřadu. Zhubl jsem za poslední půlrok 8 kg, trpím nespavostí a získal jsem hypertenzi, Bojím se ale, že rychlé řešení pro mně dostupné nebude. ve VM je nedostatek bytů.

Kepler

Led: ohrazuju se obvinění z rasizmu. A jinak to tak zlé není. Zatím mi jen škodí bez šance na důkaz. To je jejich zbabělý styl. Na moje dveře si zatím netroufli.

autacek

Pozitivní zkušenost s tímto etnikem má pouze ten, kdo se s ním na vlastní kůži nesetkal, nebo nebyl nucen žít.

led

Ste na omyle.
Ale nebudem presviedčať nikoho.

autacek

Doporučuji se v noci projít místním Bronxem, budete mít staženou prdel i pipinu. A na důkaz odvahy si sebou vezměte mobil a nějaké kapesné. Není nic horšího, když po výzvě „peníze nebo život“, nemáte co dát.

autacek

Ještě si sebou vemte malého hafíka, aby až vám ho vezmou, vás co mělo bolet u srdce, pokud již o vás neprojeví skrz věk zájem. Zažil jsem od těch nepřizpůsobivých ledacos. Ale nikdo to multikulturní indické obohacení neřeší, doporučováno je se těmto oblastem vyhnout, především po setmění.

Tak nám tu prosím přestaňte lhát o nějakých pozitivních zkušenostech.

led

Priznať si, že iniekto iný môže mať iné skúsenosti než vy musí byť pre vás veľmi ťažké?

autacek

Jaké zkušenosti v globálu máte? Vyjimka jen potvrzuje pravidlo.

led

Skúsenosti vo celosvetovom merítku? 🙂
alobo máte na mysli len s jedným etnikom? Nikdy som nerozlišovala etnický rozdiel medzi ľuďmi, vždy som videla človeka. A možno preto aj oni nevideli vo mne cudziu ani ako dieťa, ani ako „školené, biele dievča“.
Pokiaľ sa bude stavať „ostnatý drôt – železná opona“ madzi rasovo, národnostne rozdielných – odlišných ľudí, myslím tým z oboch strán tak ako zo strany „bielych“ tak aj zo strany tých „iných“ nikdy nedôjde k porozumeniu, rovnoprávnosti a spolupráci, nech by boli akékoľvek zákony. Vždy ide o ľudí a vzťahy medzi nimi a nie o „papier“.

autacek

Tak že prázdné kecy…

led

To je o vás netvrdím, ale poznám ich spôsoby, preto som to dala do uvodzoviek a použila ako citát ktorý „…by vám mohl říct některý z nových sousedů…“

autacek

Myslím, že kdyby se vrátili, ti co přišli ze Slovenska, zpět k Vám, lidem zde by se podstatně ulevilo, jen se jich nezastávejte..