JájsemRaibek

Jak vzniklo pojmenování pražských čtvrtí?

Tak spojení město (Nové město, Staré město) je jasné, Vinohrady jsou také jasné, ale co takové Vršovice, Strašnice, Nusle? A novější Baba, Podbaba apod.?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Našla jsem tohle: http://www.bles­k.cz/clanek/re­giony-praha-praha-zpravy/427997/pr­ehled-jak-vznikly-nazvy-vsech-112-prazskych-ctvrti-a-podle-ceho-se-jmenuje-praha.html
Snad tam najdeš odpověď na svou otázku.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… odpovídám bleskem z Blesku „Přehled: Jak vznikly názvy všech 112 pražských čtvrtí.“: http://www.bles­k.cz/clanek/re­giony-praha-praha-zpravy/427997/pr­ehled-jak-vznikly-nazvy-vsech-112-prazskych-ctvrti-a-podle-ceho-se-jmenuje-praha.html

Kepler

U těch novější čtvrtí často šlo o původně samostatné obce, později připojené k Praze.

Mc Merkurion

Lamalam: … to tak rychle píšeš, nebo máš rychlý připojení, než to nasmolim, tak mně o minutku předběhneš …

Lamalam

Ano, mé indiánské jméno zní „Ta, jenž rychleji píše, než myslí“.