broula

Jak využít nezralé zelené lusky tyčkových fazolí?

Vedle uzrálých velkých fazolí jsem letos sklidil hodně zelených nezralých lusků. Jak je nejlépe využít?

Odpovědi
annas

Nevím, na lusky jsem pěstovala jiný druh fazolí (fazolek) než na suchá zrna uvnitř lusek.

Myslíte nedozrálé luskové fazole (fazolky) , nebo zbytky nedozrálých lusek fazolí určených k loupání?

Podívejte se do odkazu., dovíte se víc.

„Fazole k loupání se ke konzumaci lusků nehodí, protože mají vždy tuhou vnitřní vrstvu a jsou vláknité“

Dovíte se víc i o luskových fazolích, nadjete i recepty.
http://www.zah­radaapriroda.cz/jak-pestovat-a-varit-fazolky-neboli-fazolove-lusky/

EKSOT123

Na zelené lusky jsou lepší keříčkové f. – jemné lusky bez vláken, pomaleji stárnou, jak píše Annas. Přesto- moje máma pěstovala pouze tyčkové- část nechala dozrát a část jsme zavařovali lusky. Ale to je složitější, musí se trhat jen dokud jsou mladé a křehké, a navíc při odlamování zbytku stopky a špičky jsme se snažili spolu s nimi vytrhnout i postranní vlákna na švech lusku. Tedy u těch trošku starších. Je to trochu pracnější, ale lusky jsou zase větší, než u keříčkových, vzpomínám, že jsme takto zavařovali i 100 velkých sklenic. Ve vašem případě si ale myslím, že lusky už budou povětšině mírně přestárlé. Jste-li velký šetřílek, tak alespoň vyloupat nedozrálá semena, k jídlu to nevadí, že nejsou dozrálá, ale asi by bylo lépe je hned uvařit, neskladovat, nebo aby při dosychání nezplesnivěly.
Taky nejsou tyčkové f. jako tyčkové. My mívali s trochu menšími bílými semeny, ale klasické s velkými barevnými semeny asi jen na semena.