Avatar uživatele
broula

Jak využít nezralé zelené lusky tyčkových fazolí?

Vedle uzrálých velkých fazolí jsem letos sklidil hodně zelených nezralých lusků. Jak je nejlépe využít?

Zajímavá 0 před 2034 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
annas

Nevím, na lusky jsem pěstovala jiný druh fazolí (fazolek) než na suchá zrna uvnitř lusek.

Myslíte nedozrálé luskové fazole (fazolky) , nebo zbytky nedozrálých lusek fazolí určených k loupání?

Podívejte se do odkazu., dovíte se víc.

„Fazole k loupání se ke konzumaci lusků nehodí, protože mají vždy tuhou vnitřní vrstvu a jsou vláknité“

Dovíte se víc i o luskových fazolích, nadjete i recepty.
http://www.zah­radaapriroda.cz/jak-pestovat-a-varit-fazolky-neboli-fazolove-lusky/

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
EKSOT123

Na zelené lusky jsou lepší keříčkové f. – jemné lusky bez vláken, pomaleji stárnou, jak píše Annas. Přesto- moje máma pěstovala pouze tyčkové- část nechala dozrát a část jsme zavařovali lusky. Ale to je složitější, musí se trhat jen dokud jsou mladé a křehké, a navíc při odlamování zbytku stopky a špičky jsme se snažili spolu s nimi vytrhnout i postranní vlákna na švech lusku. Tedy u těch trošku starších. Je to trochu pracnější, ale lusky jsou zase větší, než u keříčkových, vzpomínám, že jsme takto zavařovali i 100 velkých sklenic. Ve vašem případě si ale myslím, že lusky už budou povětšině mírně přestárlé. Jste-li velký šetřílek, tak alespoň vyloupat nedozrálá semena, k jídlu to nevadí, že nejsou dozrálá, ale asi by bylo lépe je hned uvařit, neskladovat, nebo aby při dosychání nezplesnivěly.
Taky nejsou tyčkové f. jako tyčkové. My mívali s trochu menšími bílými semeny, ale klasické s velkými barevnými semeny asi jen na semena.

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek