promi11

jak vypálit jako potisk obrázek na CD?

Nejlepší odpověď
aliendrone

POTISK? Tak to asi nijak. Pokud ti jde o vypálení popisků/obrázků na rubovou stranu média, tak žádná věda to není, potřebuješ k tomu:

  1. média podporující technologii Lightscribe (s běžnými plackami to nejde)
  2. Software umožňující vypálení (obvykle je kombinován s editorem složícím k výrobě popisku)

No a pokud máš oboje (vytvořený popisek a vhodnou placku), tak už jen otočíš placku v mechanice rubovou stranou proti laseru a dáš příkaz k vypálení popisku, podobně jako když dáš příkaz „vypálit“ (burn) při zapisování dat. :)

Další odpovědi
Schluker

Je k tomu potreba cd s lightscribe a vypalovacka podporujici tuto technologii. Pak samozrejme odpovidajici software, kterych je nepreberne mnozstvi.

Dochy

Lightscribe – jak píší kolegové.
Pak jako alternativa existují tisknutelná média a některé inkoustovky pro ně mají podporu. Pak ještě CD tisknutelné samolepky, ale u těch bych se bál aby se mi časem v mechanice neslouply. Ale to riziko asi není moc velké.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Schluker>>> Vypálit to zvládne KAŽDÁ vypalovačka. :)

Dochy

lightscribe opravdu neumí každá.

aliendrone

Jo, sypu si popel na hrb, my mistake. ;) :D :D

Schluker

@aliendrone: to neni tak uplne pravda, zejo… https://lightscri­besoftware.or­g/lightscribe­support/hardwa­re/