CobblíkCZ

Jaké je rozlišení papíru A3?

Doplňuji:
v pixelech :) .................

Nejlepší odpověď
Quimby

Papír jako takový nemůže nemá rozlišení.
Počet pixelů záleží na DPI – Dots per inch. Většina monitorů má kolem 72–150 DPI, ale k tisku na papír se používá min. 300DPI aby nebyly vidět jednotlivé body.
Tady máš rozlišení pro jednotlivá Ačka při 72 a 300DPI http://www.graphic-design-employment.com/a3-paper-dimensions.html

Další odpovědi
gecco

WTF???
Víš vůbec, o čem píšeš???
OMG…

mosoj

Otázka je nesmyslná. Není prostor to zde vysvětlovat.
Jediné čeho se otázka týká, je skutečnost, že ne každý papír umí maximální rozlišení podat.

Rozlišení 300 DPI je mezní pro lidské oko. Větší rozlišení není schopno rozeznat.
Výsledné rozlišení vznikne až při tisku obrázku na konkrétní rozměr a vychází z pixelové velikosti obrázku.

Jaké rozlišení se kdy má použít , rozhoduje vzdálenost z které se na obrázek budeme koukat.

Přesto, že oko neodliší rozlišení více jak 300 DPI, tak se na větší rozlišení tiskne, protože to ovlivňuje sytost a saturaci barev.

Emefej

Nesmyslný dotaz.

rigormortis

Quimby… není to pravda těch min 300dpi, to už je kvalitní tisk fotek, časopisy (kvalitní) se tisknou max. 450dpi.
Čím větší formát na tisk, tím menší je potřebné rozlišení, 200 dpi obecně na fotky stačí bohatě, na text by měl být vyšší kvůli rozeznání detailů textu.
Takže na A3 stačí tisk fotky 250dpi…8 megapixel je dostatečné rozlišení.

Zdroj: http://www.re­pronis.cz/navo­dy/clanek/205-Jak-na-rozliseni-fotografii.html