Angi-Shy

Jaké jsou rozměry této volby tisku?

Potřebuji vytvořit obrázek, který bude mít stejnou velikost jako tato volba velikosti tisku zvaná „Kapesní velikost 9“ http://img.jan­forman.com/?id=kkk­fqbb.png
Nemám tiskárnu po ruce abych si zkušebně něco vytiskla a změřila a nikde po internetu jsem odpověď nenalezla. Neví někdo?

Odpovědi
Dochy

nepochopil jsem co přesně potřebujete… V každém případě v každém slušném grafickém editoru si můžete udělat obrázek jak velký chcete. Co přesně je ale „Kapesní velikost 9“ v tomto MS programu nikdo neví. Podle všeho to neví ani MS, protože toto rozvržení pod tímto názvem nabízí jak na papír A4 tak na A3

gecco

Vykašli se na tuto Mrkvo$oftí zpotvořenou parodii na tisk obrázků – a tiskni z nějakého rozumného editoru…
😉
Pak si budeš moci výslednou velikost vytištěného obrázku snadno spočítat – např.:

  • máš nastaveno rozlišení pro tisk 600 dpi
  • chceš obrázek velký 15 × 10 cm, což je 6 × 4 inch
  • tedy obrázek musíš mít ve velikosti 600 . ( 6 × 4) pix = 3600 × 2400 pix

😉