Kepler

Jak vypadá vegetariánská zabíjačka?

Teď jsem tenhle pojem zaslechl na Rádiu Haná. To teda musí být masakr! Že by tam brambory zaživa stahovali z kůže a květákům podřezávali krky?

Nejlepší odpověď
marci1

Zpočátku to vypadá dobře (i pro masožrouty). 🙂
Začíná se klasicky, jako na zabijačce – přípitkem domácí slivovicí či višňovkou. Potom již následují předkrmy – (ne)škvarková pomazánka s domácím kváskovým chlebem a vyladěný pohankový tatarák s topinkou. Polévka je falešná zabijačková – ale poctivá. Jako hlavní chod si budete moct vychutnat labužnický prejt z fazolek adzuki jako závitek v zelném listu, jemné bramborovo-dýňové pyré, karamelizovanou pečenou červenou řepu. Chuťový zážitek doplní dezert – voňavé jablíčko v těstíčku, se skořicí a jogurtovým přelivem a fairtradová káva či bio jablečný mošt. 🙂

Zdroj: https://hoste­tin.veronica.cz/i-vegetariani-si-mohou-u-nas-pochutnat-na-zabijackovych-pochoutkach

Další odpovědi
aliendrone

V podstatě jsi to trefil. Začíná to obvykle požíráním obilních klíčků, při kterém vyklíčí v mraku houbových spor SPOR, (viz tebou částečně popsaný průběh), jež paradoxně končí masovým hrobem. DOBŘE JIM TAK! ;) :D :D

Frontinus

Viděl jsi někdy řezačku, kterou se připravuje kukuřice na silážování? To je teprve pletivo…

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=O7Vh2mBffjo

Kepler

Frontius: fantastická souhra! Vzpomněl jsem si na sklízení plodů cizí práce.