Rokio

Jak vypadá naraka? Kdo v ní skončí?

Myslím si, že je to budhistické peklo.

Nejlepší odpověď
annas

Narakaje hinduistický ekvivalent pekla, v němž jsou hříšníci po smrti mučeni. Je to také sídlo Yamy , boha smrti. Je popsáno, že se nachází na jihu vesmíru a pod zemí.

Počet a jména pekel, stejně jako typ hříšníků poslaných do konkrétního pekla, se text od textu liší; mnoho písem však popisuje 28 pekel.

Po smrti poslové Jamy, zvaní Jamadutové přivedou všechny bytosti na dvůr boha a zváží ctnosti a neřesti bytostí a vynesou. rozsudek .posílají ctnostné do Svargy (nebe) a hříšníky k jednomu z pekel. Pobyt ve Svarze nebo Narace je obecně popisován jako dočasný.

Po skončení trestu se duše znovuzrodí jako nižší nebo vyšší bytosti podle svých zásluh (výjimkou je hinduistický filozof Madhvacharya , který věří ve věčné zatraceníz tamo-yogyas v Andhantamas).

Yama, jako Pán spravedlnosti, se nazývá Dharma- rádža. Yama posílá ctnostné do Svargy, aby si užívali přepychů ráje. Také hodnotí neřesti mrtvých a uděluje trest a p a zařazuje je do příslušných peke, a to podle závažnosti trestu a povaze jejich hříchů. Člověk není osvobozen od samsáry (cyklu zrození-smrt-znovuzrození) a musí se znovu narodit poté, co skončí jeho předepsané potěšení ve Svarze nebo trest v Narace.

Yamovi pomáhá jeho ministr Chitragupta , který vede záznamy o všech dobrých a zlých skutcích každé živé bytosti. Yama-dhútům je také přidělena práce vykonávat tresty na hříšnících v různých peklech. "
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Naraka_(Hin­duism)

Další odpovědi
elkon

Ty už máš fakt dost.