anna.m

Jak vyměnit fabku bez klíče

Jak mám vyměnit fabku, která je ve dveřích a já od ní nemám klíče.
Doplňuji:
Jen doplním, že dveře jdou otevřít, jen jsem ztratila klíč a nemám náhradní, proto potřebuji fabku vyměnit.

Nejlepší odpověď
Drap

Fabku odvrtat. Prostředkem fabky vyvrtat díru, dostatečně velkou, a potom by už měla povolit. Dalším způsobem je rozlomení. Hasákem, nebo podobným nástrojem fabku uchytit za vyčnívající část a trhnutím, dost velkou silou, se fabka rozlomí. Potom vyndat a klasicky vyměnit

Další odpovědi
anonym

Kromě hrubých a amatérských metod popsaných Drapem, to profíci zámečníci umějí i vyhmatáním planžetou bez zničení vložky.
Výhoda je, že to lze i u vložek odolných proti odvrtání.

elektrikář

Nejlepší si pozvat zámečníka ten zjistí zda jsou dveře skutečně zamčené a odborník udělá co nejméně škody.

Hlada

K doplnění:
V tom není podstatný rozdíl. I když se vyšroubuje ze zámku šroub, který drží vložku, tak se nedá vytáhnout, protože tomu brání vystrčený odemykací palec. Vložku je stejně nutné odvrtat, zlomit nebo vyhmátnout a pootočit. Rady ostatních jsou proto správné.

venkovan

Jde to i tak jako když se trhá verlybě stolička.