v.anicka

Jak vytáhnout zlomenou plastovou hmoždinku?

Dobrý den,

opravuji rozbitý vanový sifon a zjistila jsem, že problém je ve zlomené plastové „tyčce“, která spojuje sifon za vanou s otočným kovovým kotoučem, který je vně vany.

Existuje prosím nějaký způsob, jak zlomený plast vyndat, abych ho mohla nahradit novým?

Děkuji za pomoc.
Anna

Odpovědi
Filip84

Jo, to je takový ten sifon, co má zátku součásti sifonu, a ta zátka se ovládá Hebelem někde bokem? Nic ve zlém, ale když ženské popisují (až na výjimky, samozřejmě) technický problém, tak to přesně takto končí: nevíš vůbec, o co jde, ale máš k tomu 351 nepodstatných detailů. 🙂

Nejjednodušší bude „vystoupit a nastoupit“, tj. celý sifon vymontovat ven, jako bys jej chtěla vyměnit. Pak vyndat tyčinku – pinsetou, kleštěmi. Pokud to nepůjde, koupit a vyměnit celý sifon – buď za ten samý, nóbl, abnormální, nebo tam dát normální sifon, bez trubiček a Hebelů, a problém bude vyřešen.

paul1

Nemohu rozeznat o co přesně jse, ale možná by pomohlo tam ulomenou tyčku nalepit vhodným, napři sekundovým lepidlem.
Zkuste se zeptat např. tady:

Zdroj: https://www.ces­kykutil.cz/cla­nek-18427-co-cim-lepit-prakticke-rady-nejen-pro-kutily

Filip84

paul1: zbytečná práce, za krátkou dobu to praskne znovu. A „sekunďák“ nemá ani smysl zkoušet. To by muselo být dvousložkové lepidlo určené přímo na ten konkrétní plast, celý ten mechanismus by se musel vymontovat, porovnat, jestli to sedí k sobě, očistit případné ostré hrany, odmastit, napatlat obě složky zvlášť, nechat zavadnout, silou stisknout, pak dát do svěráku (svorek) a nechat uvedený čas tuhnout. I tak by byl výsledek velmi nejistý: nevyplatí se to ani zkoušet.