ANAKONDA

Jak vyměnit dveřní zámek?

Jak vyměnit dveřní zámek,mám na dveřích zámek,který není na klíč,dá se zamknout jen zevnitř posunutím páčky do vodorovné polohy,potřeboval bych ho vyměnit za zámek,který se dá zamykat klíčem(je to možné)?Myslíte si, že můzu přinést do obchodu starý zámek a oni mi podle jeho rozměrů prodají nový?(omlouvám se za svoje vyjadřování,ale v zámečnické terminologii se nevyznám)

Nejlepší odpověď
mosoj

Máš na dveřích tzv. mezipokojový zámek, který je menší než ostatní zámky ( i tzv. přídavné). Myslím si, že bez úpravy ( dodlabání) samotného křídla dveří to nepůjde.

Další odpovědi
rigormortis

rozlišujte vložku od zámku: vy chcete asi zámek, vložka je to, do čeho se dává klíč.
Vy chcete jednoduchý zadlabávací zámek jednobodový. Při koupi je hlavní rozteč šroubů z boku a vzdálenost kliky od kraje dveří.
Ale když to vezmete s sebou, tak to bude nejlepší řešení.
Jen nejdříve vytáhněte kliku a potom odšroubujte šrouby s boku dveří na zámku.

anonym

Určitě – pokud zámečníkovi ukážeš původní zámek, navrhne ti možnosti jeho náhrady.
Podle popisu – omlouvám se 😉, více ani poradit nelze.