Alesh

Jak vyčistit ucpanou sprchu?

U nás ve městě máme vodu samej šutr. Věčně zasr… je od něj konvice a samozřejmě i sprchová hlavice. Což o to, tu konvice lze vymýt např. octem. Podobný způsob, tj. máchání hlavice v octu po několika opakováních přestane fungovat. Prostě sprcha je furt ucpaná, pomůže to už jen třeba velmi málo, čůrky jsou ostré, sprchování nepříjemné. Navíc tím trpí i hadice, která pak po čase odejde, z důvodu přetlaku. Jinak v té vodě bývají i zrnka písku, čili mám za to, že se to ucpává asi hlavně tím pískem, ale potvrzené to nemám. Co s tím?

Odpovědi
orestez

Mnou odviděno. Někde v nějakém obytném domě ve sklepě jsem viděl vstup z řadu a byl tam budík s filtrem. Takže jestli to tam máte taky, tak by to muselo být super. Akorát že každý filtr se ucpe. A při současné velké spotřebě studené vody, kterou může čerpat i kotelna z řadu by ten filtr mohl prasknout a všechen ten bordel jít do potrubí. Takže bych se šel přesvědčit do sklepa a pak nahlásit závadu na ‚podnik‘ nebo jak se dneska vymámitelům činže říká. Ocet nic neřeší.

Dochy

U nás dělá bordel hlavně teplá voda (kotel s průtokovým ohřevem) kde se zkrátka usazuje vodní kámen a pak se s vodou nese do potrubí.
Technicky náročnější, ale pravděpodobně kvalitnější by bylo před kotel dát filtr a změkčovač vody.

Dostupné řešení: pod baterii dát těsnění se sítkem. Myslím, že lepší bude prohnuté, něco jako:
http://www.svet­vody.cz/nahrad­ni-dily/tesneni-se-sitkem-3-4/novaservis/
(máme myslím ještě prohnutější)
U nás jednou za cca dva roky pozorujeme snížený průtok teplé vody do sprchy, takže rozeberu, vyškrábnu ten bordel z trubky za sítkem (vydá to tak na polévkovou lžíci) a propláchnu. pak je zas na čas klid. Sítko na „studené“ trubce je naprosto čisté.

Hlada

Jsem ve stejné situaci. Používám starou sprchu z armaturky Myjava, u které se dá odšroubovat sítko a kámen vysypat. Jinak by mohlo pomoct dát sítko do holendru před hadici.