RadimRychly

Proč neteče teplá voda?

Neteče teplá voda. Jedná se o dálkovou dodávku vody. Na večer kol 20:00 hod ještě tekla, po cca 10 minutách již ne. Trubky ve stupačkách jsou vřelé! Že by nějaké čidlo?
Doplňuji:
Teplá voda neteče z žádného kohoutku. Jedná se o bytový komplex cca 6 let starý, pákové baterie budou zřejmě stejně staré. Nikde není nahlášena odstávka teplé vody! (Brno – Lesná)

Nejlepší odpověď
beer

Pokud jsou stupačky vřelé, přívodní ventil v bytě otevřený (zkus jej zavřít a opět otevřít), nezbývá než zavolat havarijní servis. To, že by byly poškozené v bytě všechny kohouty teplé vody současně totiž vylučuji.

Další odpovědi
Zbynas

Neteče jen z jednoho kohoutku nebo nikde v bytě? Nemáš zavřený ventil na stoupačkách? Nemáš díru v trubce a neteče to dolů?

Dochy

Trubky jsou horké?
Pak mně napadá ještě jedna možnost. Někde v bytě stará baterie (pravděpodobně vanová), oba kohoutky otevřené a voda uzavřena před sprchou tím „rádobyspořičem­vody“.

Pak se může stát při trochu nižším tlaku teplé vody že přes baterii teče studená voda do trubek na teplou vodu…

A nebo… pokud neteče vůbec žádná (z kohoutku na teplou vodu), tak vám ji někde vypli. A protože ani nevíme odkud si, tak Ti nic dalšího neporadíme.Informuj se u vašeho dodavatele teplé vody.

led

Kľud, udržujte paniku!
1 – zistite si, či ide teplá voda do domu
2a – ak prívod do domu je v poriadku, pozrite do ktorého poschodia je teplá voda v poriadku, možno je nižší tlak.
2b – ak prívod teplej vody neprichádza, volajte servis – vodárov dodávateľskej firmy strediska… môže byť porucha u nich, alebo u vás
3 – ak platí bod 2a u vás teplá voda nejde pre nízky tlak, využite susedské medziľudské vzťahy a vykúpte sa na nižšom poschodí
varovanie: pre ženatých/vydaté bod 3 opatrne realizujte len ak sú obaja manželia doma :)

mosoj

Pokud jsou stupačky teplé , teplá voda cirkuluje ! Potom to ukazuje na ucpanou odbočku do vašeho bytu ! Nebo ucpané všechny baterie kalem a rzí.
Také budete mít někde na odbočce uzavírací armaturu, podívejte se jestli není zavřená !!!!
Armatura tam být musí , jinak by jste si nemohl vyměnit baterii. Také tam budete mít pravděpodobně vodoměr,, může tam být také sítko ( to by mohlo být ucpané, či zpětná klapka. To jsou armatury které by mohly být ucpané. Tipuji ale na ten uzavírací ventil či kohout.

Michálek1245

Pořiďte si od https://act.a­friso.cz/ regulátor konstantní teploty vody a tohle řešit nemusíte. Ze své instalatérské a topenářské praxe vím, že většinou neteče teplá, protože jsou naprosto nevhodně nevržené rozvody vody a než se to dostane do kohoutku, tak ta voda vychladne. Já vím, zní to bizarně, ale je to skutečně tak. Mám přes dvacet let praxe. 😉