Godfather

Proč z ničeho nic přestává téct teplá voda?

Dobrý den, ještě než někam zavolám, tak se chci zeptat, zda-li nevíte co může způsobovat to, že když otevřu jakýkoli kohoutek teplé vody v bytě (panelový dům) tak voda jede tak 3 vteřiny a pak se ze stoupaček ozve taková tlumivá rána a konec, ani kapka i při otevřeném kohoutku na plno. A ani když ho zavřu a znovu hned otevřu, tak ani kapka, tak to nechám zavřené tak cca. 5 min a poté to zas jde, na plný tlak tak na 3 vteřiny a zas konec. Díky za nápady

Nejlepší odpověď
cukrar

Někde na Vaší trubce je kohout, který někdo zavřel. Netěsností tohoto kohoutu se po chvilce trubka doplní, natlakuje a pak 3 vteřiny (i když se mi to zdá hodně dlouho) voda teče. Co sousedi pod a nad Vámi?

Tlaková voda nemůže být zavzdušněna.

Další odpovědi
Dochy

Nemáte někde náhodou ochranu proti havárii (vodostop nebo něco podobného)? Nemáte namontovaný zpětný ventil obráceně? Pak jediná další věc co mně napadá – něco uvolněného ve vodoměru nebo na nějakém podobném místě, co se při spuštění vody během chviličky přicucne na trubku. Jo a ptal jste se sousedů, jestli u nich je vše bez problémů?

Mc Merkurion

… nemám stoupačky, ale podle popisu: nebude to nějak zavzdušněný?

Kepler

Nepřivřel ti tu teplou vodu manžel, protože moc plýtváš? Nebo tu stoupačku přivřel někdo někde jinde? Neumím poradit, když nevidím. Možností může být více.

Hlada

Teplá voda je zavřená.
Zřejmě se někde něco opravuje.

mosoj

Těžko radit když se nevidí stupačky. Nicméně v paneláku teplá voda cirkuluje a do bytu je odbočka. Na odbočce bude ventil ( nikoliv kohout). Podle toho jak to popisuješ může být tento ventil vadný ( spadlá kuželka), nebo je v něm nějaká velká „smeť“, či může být zavřený. Zkus ho zavřít a znovu naplno otevřít. To vše za předpokladu, že ostatním teplá voda teče.

Michálek1245

Tak to může být sto různých důvodů. Šel bych od toho nejjednoduššího – máte dostatečně velký bojler? Nečerpáte vodu někde pryč a do terciálního okruhu? Já to řešil při udržování teploty vody Na chalupě, protože tam jsme dali dva nové radiátory a najednou už byl poddimenzovaný systém. 🙂 No, prostě pokud to je cokoliv jiného, tak vodáka a řešit to přes profíka. 🙂

Lamalam

Hlavní uzávěr máme šoupě, v baráku máme jenom kohouty. Ventil ani jeden.

Godfather

U sousedů je všechno v pořádku. Zřejmě to bude, jak tady někdo uvádí, něco se přicpe v kohoutu nebo ve vodoměru, dám vědět čím to bylo.

mzm

mosoj. nevím, ony ventily už se moc nepoužívají. Jestli mám v celém baráku nějaký ventil, tak přetlakový, jinak samý kohout. Ale pravda dřív to byl samý ventil… :)

mosoj

Také snad máte na odbočce vodoměr. I ten to může dělat.