martin61

Jak vybrat digitální zrcadlovku

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak vybrat digitální zrcadlovku a objektiv pro mě.
Budu fotit sport, tudíž je třeba velká rychlost pořízení fotky. Co se týče světelnosti objektivu, není Nejspíš důležitá protože chci fotit sport venku. Nejraději bych nějaký bazarový kousek, co se dá sehnat pod 10 000,–
btw budu fotit motorky.
Děkuji všem za odpovědi ;)
Doplňuji:
Díky, a má cenu kupovat něco jako D40 když je to skoro 10let starý fotoaparát? vydrží to ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nechtěl jsem odpovídat ale když to čtu. Nekupuj starší kousky.
Technika v tomto oboru jde rychle dopředu a 5 let je u foťáků rozdíl jako u aut mezi trabantem a současností. Co můžeš kupovat v bazaru jsou objektivy. To se vyplatí. Navíc závěrky mají omezenou životnost cvaků . Doporučuji nahlédnout do ceníku oprav !!!!!

Třídu fotoaparátu jsi si stanovil max. 10 000 . Bohatě stačí.
Kup si něco se seťákem a později si dokoupíš objektiv který ti bude vyhovovat, třeba v tom bazaru.
Navštiv Elektroword v současné době měli v akci Sony Alpha A 58 za 7000 !!!
Šly jak na dračku. Jinak Canony EOS 1000 D ,1100 D dostaneš pod touto cenou také. Kupuj ale jenom se seťákem označeným OIS II !!!!!, Nikona bych v této kategorii nebral.

Rychlé jsou dnes i kompakty s výměnným objektivem ( zrcadlovky bez zrcadla).
Na akční focení potřebuješ ale kvalitní hledáček a rychlé zaostřování.

Další odpovědi
magorvkleci

myslím, že ti nejlíp (a někdy až moc) poradí na specializovaných fó­rech

nicméně myslím, že s tou světelností to není pravda, na té záleží i tady

jednak budeš potřebovat teleobjektiv, protože – pokud nejde o šlapačky, ale rychlostní závody – se moc blízko nedostaneš a (aspoň si myslím) budeš chtít mít spíš menší hloubku ostrosti (takže ho ještě budeš přicloňovat)

na druhou stranu, pokud máš limit 10k, tak stejně nepořídíš nic závratného, takže bych se s nějakým přemýšlením moc nezdržoval, za tyhle peníze hlavně aby to fungovalo a nějakou dobu vydrželo

anonym

´Bazarovku´ si vyber podle toho, co bude v tom konkrétním bazaru v nabídce…
😉
Nejdůležitější je pro tebe právě světelnost objektivu – potřebuješ co nejlepší, protože jinak nedosáhneš dostatečně krátké expozice k ostrému zachycení rychlých pohybů.
Pravděpodobně budeš potřebovat zoom (objektiv s proměnnou ohniskovou vzdáleností) – ale jaký rozsah závisí na vzdálenosti, z níž budeš fotit.
Naopak nezáleží až tak moc na ´pixelech´ – pokud nebudeš fotit billboardy.
Takže – abych to shrnul:

  • objektiv/y s nízkou světelností a stabilizací (např. 24–70, 70–200 či 70–300)
  • tělo s rychlou závěrkou a s možností batery gripu (aku nejsou nikdy dost ´velké´)
  • stativ

Doplňuji:
D40 byl slušné tělo. A na fyzickém stáří zase tak nesejde – mnohem důležitější je, kolik má ´najeto´ a jak s ním bylo zacházeno.
A samozřejmě záleží na ceně a možnosti si foťák !před koupí! důkladně vyzkoušet – nejlépe ze ´znalcem´ dané značky, pokud něčemu nerozumíš, je snadné koupit šrot (zejména je vhodné si otestovat vady snímače – hot pixels a dead pixels, samozřejmě mechanické části a všechny funkce).
Za základ bych pak považoval mechanickou nepoškozenost těla (nesmí být otlučený či prasklý, nesmí mít poškozený bajonet, nesmí být příliš zněčištěný…) – drobné oděrky či ´ošoupání´ nevadí (jen indikují míru používání a pečlivost předešlého majitele).

Emefej

mosoj – Sony Aplha šumí jako blázen, zrovna do tohohle přístroje bych nikdy nešel.

Lamalam

Tvoje poznámka o tom, že světelnost pro focení motorek není nejspíš důležitá, napovídá, že toho o focení zatím moc nevíš. Pro sportovní fotografii je světelnost jednou z nejdůležitějších veličin. A klidně jdi i do bazarového kousku, sama mám bazarového Nikona D90 a ještě nikdy mě nezklamal. Za ušetřený peníz si pořiď kvalitní optiku, bez té se při focení sportu neobejdeš.

led

Pri takomto nákupe je doré získať, čo najviac informácií (načo tak rýchlo zatvárať).
Podrobné informácie môžu poskytnúť, jak firemné webstránky, rôzne recenzie, vlastný vkus, skúsenosť. Dôležité je ale vedieť, k čomu, v akých podmienkach a ako digitálny fotoaparát používať.
Malý nákupný poradca časopisu dTest – komplexní servis pro spotřebitele objektivně nezávisle:
Jak vybrat digitální fotoaparát
http://www.dtes­t.cz/clanek-960/jak-vybrat-digitalni-fotoaparat