Kralomilka

Hledáček digitální zrcadlovky-jak je to možné?

Dobrý den, mám dotaz. Když se podívám ve své zrcadlovce do hledáčku(kukátka), vydím tam nepořádek a malé smítka prachu, na fotografii to však není vidět. Jak je to možné? Popřípadě jak to jde odstranit?

Odpovědi
Drap

Smítko tam neni vidět, protože obraz se zaznamenává přes bjektiv. Smítko v hledáčku nejlépe odstraní kvalifikovaný servis.

mosoj

Pokud to je opravdu tak jak píšeš, tak v žádném případě se nejedná o znečištění snímače. Smítko je buďto na sklopném zrcátku nebo na matnici.
Sundat objektiv a opatrně odsát.

anonym

Znečištěn – pravděpodobně, není snímač (který zaznamenává fotku), ale zrcadlo (nebo další část optiky hledáčku).
Odstranit to lze vyčištěním (zrcadlo po sundání objektivu, hledáček po jeho rozebrání.

Lamalam

Pokud je smetí na zrcadle, jde to vyčistit. Může být i na matnici nebo na okuláru hledáčku, tam to bude chtít servis.

Emefej

Jde to vyčistit, ale raději to svěř odborníkům.