Photoguy

Příjde Vám divné když má někdo ve 14 letech zrcadlovku?

Baví ho to, fotí už dlouho a ta zrcadlovka je pro začátečníky.
:)

Nejlepší odpověď
Quimby

Ne, proč by to mělo být divné?

Další odpovědi
mosoj

Je úplně jedno s jakým fotoaparátem začíná. Pokud ho to ale chytne stejně u zrcadlovky skončí.

Zrcadlovka je výhodnější než kompakt protože má větší čip , je tedy vhodná pro focení za špatných světelných podmínek, má hledáček !!! a malou hloubku ostrosti. Také rychlost a spolehlivost ostření byly až dosud rychlejší a spolehlivější. Zrcadlovky většinou zaostřují na principu fázového posuvu, nikoliv na principu kontrastu. Blíží se jim kompakty s výměnným objektivem, bohužel většina z nich nemá hledáček.

Z kompaktů od Nikonu je nejlepší řada P 7000 a potom Nikon Coolpix A, ale ten se tak trochu z řady kompaktů vymyká.

Funna

že má rád staré časy a že s tím naučí fotit lépe, než se čtyřmi kompakty…

Agneta

S takovým velkým a těžkým krámem bych se netahala:DDD

Zrcadlovky měly své výhody jen v analogické fotografii, dnes se to vyrábí pro přihlouplíky, kteří si myslí, že mají něco lepšího:DDD
Už bych jí dávno měla – bez starosti tazateli…(mám 4 kompakty, jeden z nich minispeciál od Nikona)►:DDD
Doplňuji:
Já sázím úspěšně na mini :D
A dělám s tím super práci, hlavně v noci…:DDD

postcd

ne neni, jen je to trochu nepraktické (rozměry, váha)

setapouch

Pokud má talent nebo alespoň chuť, tak proč ne? Kompakty jsou fajn na momentky, ale na trochu zábavnější focení prostě zrcadlovku potřebuješ.

Emefej

Pokud dovede využít výhod zrcadlovky a zároveň mu nevadí její nevýhody, tak mi to divné nepřijde.

Lamalam

Divné mi to nepřipadá.

rigormortis

A model prosím?

Agneta

mosoj >>> dalo by se tedy říct, že hlavní rozdíl bude v té malé hloubce ostrosti – asi u teleobjektivu? Tak to věřím, že tam může začínat umělecké fotografování, když jsou tyto možnosti… já jsem teda s kompakty spokojená – nenasazujte mi tady brouka do hlavy:DDD

…a chtěla bych se omluvit za střední část mojí odpovědi…:DDD