procsy122

jaký je rozdíl mezi Kompaktní digitální fotoaparáty a Digitální zrcadlovky

Odpovědi
david22

velký
Doplňuji:
Teď vážně: kompakt je pro běžné focení, ale hledáčkem přesně vidíš trochu pod úhlem co fotíš, čili výsl. fotka je lehce odlišná.
Zrcadlovka umožňuje pomocí soustavy zrcadel vidět přesně to jak to bude vypadat na fotografii.
Zrcadlovka je pro pokročilé fotografy a taky je dražší.

PS: sorry, že píšu kostrbatě, jsem už po celém dni unaven:)

mosoj

Ani jedno co tu padlo není v současné době pravda.
Vysvětlovat rozdíl mezi kompaktem a zrcadlovkou je nad možnosti tohoto serveru zejména pokud se jedná laika.
V současné době je hlavní výhoda zrcadlovky v rychlosti obsluhy a zaostřovaní, takže se hodí pro akční fotografii ( sport a pod). I když některé kompakty to umí také.
Hlavní nevýhodou ztcadlovky je velikost a váha.

Profi fotografové samozřejmě zrcadlovky používají, ale také používají objektivy které jsou dražší než samotná zrcadlovka a v kapse mají ještě kompakt.

lukas.zmizik

na zrcadlovce si vyměním objektiv – lepší za horší nebo naopak – proto je obraz do hledáčku – tedy to, co budu fotit, promítán skrze zrcadlo přímo z objektivu

u kompaktu je obraz promítán na displej, a pokud má hledáček, tak v něm není přímý obraz, nýbrž také nějaký mini displej…
Doplňuji:
Kaxx – to bych ani neřek, zrcadlovka s obyč plastovým setovým objektivem nebude o moc lepší, než nějaký dobrý kompakt… a že umí objektiv přibližovat na velké vzdálenosti taky ještě není záruka, že bude dělat kvalitní fotografie …

Kaxx

Zrcadlovka má velmi dobrou kvalitu fotografie, kompakt ji má o hodně horší.
Se zrcadlovkou můžete objektivem přiblížit vzdálenou věc (záleží na objektivu do jaké vzdálenosti to můžete max. přiblížit) a výsledek kvality fotografie bude úžasný! Úžasná kvalita pořízených snímků! Kompakt by tam měl šum a přiblížená věc by třeba byla k nepoznání.
Doplňuji:
Samozřejmě kompakty s vyměnými objektivy jsou skoro jako samotná zrcadlovka, jen jsou menší a méně váží, což je asi pro většinu z nás super (tahání s velkou a těžkou zrcadlovkou je přeci jen asi pro někoho trošku komplikované).

Děda Louda

Kompakty zpravidla nemají zrcadlo.

lukas.zmizik

mosoj možu se zeptat, co konktétně není na mém příspěvku pravda? vím, že existují i kompakty s výměnnými objektivy, ale to nejsou zrcadlovky… a dotaz zněl jasně