Themeansar

Záleží na fotoaparátu nebo na fotografovi?

Venku je krásné letní počasí, a tak budou amatéři hodně fotografovat, většina fotek dneska vzniká pomocí mobilu a potom následují levné digitální fotoaparáty které většinou nemají ani hledáček. Začíná končit doba zrcadlovek, protože je nahrazují fotoaparáty kde už není zrcadlový systém. Dneska záleží více na fotografovi než na drahém fotoaparátu.

Nejlepší odpověď
elkon

Kdo neumí fotit, nemá pro focení cit a talent, tomu nepomůže ani drahý foťák. Při focení je nejdůležitější nápad a kompozice. A to každý nedokáže.

Další odpovědi
Drap

Dávat otázku a sám si na ni hned v zadání odpovídat nedává smysl. Svědčí to o pomatené mysli. Možná by ti prospělo navštívit odborníka.

Emefej

Drahý foťák je jenom nástroj, když ho bude obsluhovat nemehlo, dobrou fotku neudělá.

Mravenec

Dneska záleží více na fotografovi než na drahém fotoaparátu.

paul1

Záleží na fotografovi. Důležitá je kompozice fotografie, která zahrnuje vhodné umístění objektů v rámci snímku tak, aby byl výsledný obraz esteticky příjemný a vyvážený. Kompozice může být dále ovlivněna například světlem.